Teravihe gelen çocuklara “Ramazan Çocuk Bakkalı”ndan ikram

82 0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti Wuppertal-Barmen şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nde “Ramazan Çocuk Bakkalı” temasıyla etkinlik düzenlendi.

Wuppertal-Barmen DİTİB Fatih Camii’nde teravih namazına katılan çocuklar cami marketinden ikramlarla sevindirildi.

Amaç; çocuklara camiyi sevdirmek

“Ramazan Çocuk Bakkalı” temasıyla teravih namazına gelen çocuklara yönelik etkinlik düzenlediklerini söyleyen din görevlisi İslam Balcı, Ramazan ayının ilk gününden itibaren bilhassa tatil günlerinde teravihe gelen çocuklara camiyi sevdirmek amacıyla çeşitli hediyeler dağıtıldığını ifade etti. Balcı, “Çocuklarımıza dinimizi, camiyi, cemaati sevdirmek ve sevindirmek amacıyla başlatmış olduğumuz “Ramazan Çocuk Bakkalı” uygulaması ile teravihe gelen yavrularımız namaz sonrası bakkalımızdan istediklerini alıp mutlu bir şekilde ayrılıyorlar. Rabbim kalbi ve gönlü imanlı çocuklarımızın, gençlerimizin sayısını artırsın inşallah” dedi.

Etkinlik çocuklardan büyük ilgi gördü

Wuppertal-Barmen DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Erol Demir de, „Çocuklara cemaatle namaz kılma ve cami sevgisini kazandırmak amacıyla din görevlilerinin girişimiyle bir etkinlik başlattık. Çocuklardan da büyük ilgi gördü. Bundan sonra da bu etkinliğimizi sürdürme ve hediyelerimizi çeşitlendirme kararı aldık. Amacımız küçük yaşta geleceğimiz olan çocuklarımıza camiye gitme alışkanlığı kazandırmak için böyle bir uygulama hazırladık” diye konuştu.

Teravih sonrası cami içerisinde hazırlanan “Ramazan Çocuk Bakkalı”nda camiye gelen çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post