Minikler kumbaralarını depremzede kardeşleri için açtı

83 0

Almanya’nın Hamburg kenti Barmbek semtindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ali Paşa Camii’nde 4-6 yaş Kindermoschee Kur’an kursunda eğitim gören minik öğrenciler, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarını depremden etkilenen kardeşleri için bağışladı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) işbirliğinde, Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerden sonra bölgeye yardımlarını aralıksız devam ettiriyor.

DİTİB bu kapsamda “İftarımı ve Sahurumu Kardeşimle Paylaşıyorum”, “İyiliğiniz Sıcak Yuva Olsun– Konteyner İyilik Konutları” temalarıyla başlattığı yardım seferberliğine toplumun tüm kesimlerinden destek yağıyor.

Hamburg-Barmbek DİTİB Ali Paşa Camii 4-6 yaş Kindermoschee Kur’an kursunda eğitim gören minik öğrenciler de kumbaralarında biriktirdikleri harçlıklarıyla kampanyaya destek oldu.

Miniklerin yardım etme duygusu ve anlamlı davranışları duygulandırdı
Deprem bölgesine gönderilmek üzere toplanan yardımları 35 minik öğrenciden teslim alan Hamburg-Barmbek DİTİB Ali Paşa Camii dernek başkanı Mehmet Sert, din görevlileri Rukiye Örs ve Tuğba Altıparmak, “4-6 yaş Kindermoschee Kur’an kursunda eğitim gören miniklerimiz deprem bölgesindeki kardeşlerine destek olmak için iki haftada kendilerinin tasarladığı kumbaralarında biriktirmiş oldukları harçlıklarını bizlere göndermemiz üzere teslim ettiler. Miniklerin yardım etme duygusu ve anlamlı davranışları bizi çok duygulandırdı. Hassasiyetlerinden ötürü başta minik öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DİTİB Federal Kadın Birliği Başkanı Safiye Kılıç’ın da katıldığı kendileri adına düzenlenen çocuk iftarında minikler kumbaralarında biriktirdiği 2044 Euro’luk yardımı depremzede kardeşlerine bağışladı.

Programın ardından Hamburg-Barmbek DİTİB Ali Paşa Camii yönetimi, minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

DİTİB’de Mevlid Kandili coşkusu

Posted by - 7. Oktober 2022 0
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi “Mevlid Kandili” dolayısıyla Köln DİTİB Merkez Camii’nde Mevlid-i Nebi özel programı…