Akbulut: Ramazan iyiliğe doğruluğa paylaşmaya niyet ettirir

89 0

Hannover DİTİB Dini Danışma Kurulu ve Aşağı Saksonya ve Bremen Eyalet Birliği ev sahipliğinde düzenlenen eğitim seminerinde konuşan Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, “Ramazan niyettir, bize iyiliğe doğruluğa paylaşmaya niyet ettirir” dedi.

Ramazan ayı özel irşat programı kapsamda Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hannover Merkez ve İlim İrfan camileri ile Ronnenberg Eyüp Sultan Camii’nde gerçekleştirilen seminerde DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, eyalet birlikleri, kadın kolları, dernek yöneticileri, din görevlileri ve cami cemaatiyle bir araya geldi.

Ramazan niyettir

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan irşat programlarında İslam’ın yardımlaşma, iyilik ve dayanışma dini olduğunu ifade eden Akbulut, “Ramazan niyettir, bize iyiliğe doğruluğa paylaşmaya niyet ettirir. Ramazan’la sadece oruca niyet etmeyiz. Bu ayda öfkelerimize hakim olmaya ibadetlerimize bir düzen getirmeye sevdiklerimize zaman ayırmaya niyet ederiz. Ramazan iradedir. Bize nefsimize dur demeyi öğretir. Bir disiplin ayıdır. İstediğimiz zaman istediğimize ulaşamayacağımızı öğreniriz. Ramazan iyi bir kul, samimi bir Müslüman olma çabamızdır” dedi.

Ramazan yardımlaşma, iyilik ve dayanışma ayıdır

Ramazan’ın yardımlaşma, iyilik ve dayanışma ayı olduğuna vurgu yapan, Akbulut, “Gönül coğrafyamızdaki tüm kardeşlerimizi yürekten hissetmek onların ihtiyaçlarını giderebilmek için bir vesiledir. Özellikle afet bölgesine yapılan yardımlar takdire şayandır. DİTİB’e ve Türkiye Diyanet Vakfı’na şükranlarımızı iletiyoruz. Ramazan ile birlikte yardımlar daha önem arzetmektedir. Bir sofraya aş, bir aileye başını sokacakları yuvada tuğla olabilmeyi diliyoruz. Ramazan kazanç ayıdır. Hayır hanelerimizi doldurarak bayrama erişmeyi diliyorum” diye konuştu.

DİB Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, konuşmasının sonundu DİTİB teşkilatı uhtesinde eyalet birlikleri, kadın, gençlik ve veli kollarının çalışmalarından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Related Post