DİTİB gönül köprüleri kurmaya devam ediyor

476 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hattingen Fatih Camii, koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaç sahiplerinin yardımına koşuyor.

Hattingen DİTİB Fatih Camii yöneticileri, paylaşma ve yardımlaşma ayı Ramazan’da yardıma muhtaç cami üyeleri, ihtiyaç sahiplerine ve mültecilere yönelik 100’den fazla kişiye iftariyelik dağıtıyor.

Camilerinin teravih namazı ve diğer vakit namazları için kapalı olsa da muhtaçlar için kapalı kalmasın diye böyle bir çalışma yürüttüklerini ifade eden Hattingen DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Nihat Ateş, paylaşma ve yardımlaşma ayı Ramazan’da bu uygulamayı başlattıklarını söyledi. Ateş, “Tespit edilen muhtaç insanlara her gün sıcak yemekleri evlerine kadar götürmemizde bizlere yardımcı olan ve destek veren hayırseverlere teşekkür ediyorum” dedi.

İftar yemeği dağıtımını organize eden Hattingen DİTİB Fatih Camii Sekreteri Metin Kaya, “Amacın başta yaşlı cami cemati olmak üzere ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayının havasını, birlikteliğini hissettirmek ve en önemlisi gönül köprülerimizi güçlendirmek istedik” dedi.

Ramazan ayı başından buyana iftar yemeği dağıttıklarını ifade eden Kaya, “Koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl camimizde toplu iftarlar veremeyince, hazırladığımız iftarlıkları evlere götürme karar verdik. Normal bir evde bir iftar sofrasında bulunması gereken tüm imkanlar sunmak istedik. Hayırseverlerin ve cami yönetimin yardımlarıyla hazırladığımız yemekleri de başta gençlik kolları olmak üzere gönüllü kardeşlerimizin desteğiyle iftar vakti öncesi evlere dağıttık. Gayemiz gönüllere dokunmak ve onların duasını almaktı.”diye konuştu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

İlk günü kiliseye değil camiye gittiler

Posted by - 30. August 2018 0
İSKENDER GÜNGÖR Federal Amanya’da asırlardır, ilk okula başlıyacak çocuklar okulların sezon açılışının başladığı ilk gün kiliseye götürülerek papazın duasıyla öğrenime…