İslam düşmanlığı tırmanış içerisinde

409 0

TBMM “İslam ve Müslüman Karşıtlığını İnceleme Alt Komisyonu” üyeleri Almanya’da temasları çerçevesinde Köln kentinde terör örgütü mensuplarınca saldırıya uğrayan Eyüp Sultan Camisine ziyarette bulundu.
TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, TBMM “İslam ve Müslüman Karşıtlığını İnceleme Alt Komisyonu” Başkanı Adnan Boynukara, AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan oluşan heyet, geçen ay saldırıya uğrayan cami yetkililerinden bilgi aldı.

Köln Başkonsolosu Ceyhun Erciyes’inde hazır bulunduğu toplantıda konuşan TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Ömer Serdar, “Ciddi bir saldırı gerçekleştirilmiş. Bunu PKK’da yapsa iç siyasetten kaynaklı bir sorunda terör örgütü de yapsa sonuçta burası Müslümanların camisi Almanya’nın camisidir. Bir hrıstiyan kilisesine bir hrıstiyan örgüt saldırsa sorumlu olacak oranın hükümetidir.“ diye konuştu.
İslam düşmanlığının tırmanış içerisinde olduğunu söyleyen Serdar, “Batı dünyasına önerilerimiz, İslam dünyasına önerilerimiz, bu sorunun yaşandığı ülkelere önerilerimiz ve kendi ülkemizin yapacakları bu şekilde bir çalışmayla öneriler olarak ortaya çıkacaktır.“ dedi.

TBMM “İslam ve Müslüman Karşıtlığını İnceleme Alt Komisyonu” Başkanı AK Parti Adıyaman Milletvekili Adnan Boynukara basına yaptığı açıklamada “Ziyaretimizin amacı TBMM bünyesinde faliyetlerine devam eden İnsan Hakları İnceleme Komisyonunun bir alt komisyonu olarak batıda yükselen İslam ve Müslüman karşıtlığını araştırmak. Burada son dönemlerde yükselen sorunlu durumu tespit etmek, anlamaya çalışmak, nedenleri üzerinde araştırma yapmak. Bu konunun çözülmesi için uygulanabilir somut önerilerde bulunmak. Bizim dört temel hedef grubumuz var. Birincisi biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız TBMM’nin kurduğu bir komisyon. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletine söyleyecek bir şeyimiz varsa onları söylemek. İkincisi Batı Dünyasına uygulanabilir politik önerilerde bulunmak. Halkı müslüman olan ülkelere aynı şekilde söylenecek sözleri ifade etmek ve uluslararası kuruluşlara Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği, AGİT gibi tüm uluslararası kuruluşlarada uygulanabilir, somut, lafını gevelemeden net bir şekilde bunun önlenebilmesi için neler yapılması gerektiğini anlatmaya çalışmak.“ dedi.

TBMM “İslam ve Müslüman Karşıtlığını İnceleme Alt Komisyonu” heyeti temasları çerçevesinde Köln Başkonsolosluğu’nda Türk sivil toplum örgüt temsilcileriyle bir araya geldi.

Related Post

DİTİB’de Regaib Kandili idrak edildi

Posted by - 22. März 2018 0
Üç ayların habercisi olan ‘Regaib Kandili’ büyük bir coşkuyla idrak edildi. Regaib Kandili vesilesiyle, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği tarafından,…