Depremzede anneler ‘Anneler Günü’nde unutulmadı

86 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) gönüllü federal, eyalet ve bölge kadın birlikleri depremden etkilenen ve hayatını kaybeden anneler için Almanya genelinde “Sen de bir buket çiçek gönder” kampanyası başlattı.


Annelerimizin Anneler Günü’nü Kutluyoruz

Anneler Günü dolayısıyla depremden etkilenen ve hayatını kaybeden anneler için kampanya başlattıklarını söyleyen DİTİB Federal Kadın Birliği Başkanı Safiye Kılıç, “Bu Anneler Günü’ne içimiz buruk büyük üzüntü içerisinde girdik. Yaşanan felaketten etkilenen ve kaybettiğimiz annelerimiz için gönüllü eyalet ve bölge kadın birlikleri olarak bu güne özel ne yapabiliriz diye düşündük. Bir nebze de olsa moral vermek, destek olmak istedik. Almanya genelinde ‘Sen de bir buket çiçek gönder’ adı altında bir kampanya başlattık. Kampanyamız kısa sürede büyük teveccüh gördü. Gösterilen ilgi ve destekten ötürü gönüllü kadın birliklerimize, üyelerimize ve destek veren bağışçılara teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyoruz” ifadelerini kullandı.


Binlerce gül ile gönüllere dokundular

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) kadın çalışmaları koordinatörlüğü organizesinde, gönüllü eyalet kadın ve bölge birlikleri adına, deprem bölgesi konteyner konutlarda ve çadır kentlerde yaşayan yaşayan annelere binlerce kırmızı gül hediye edilip, anneler günleri kutlandı. Gül takdiminden mutlu olan anneler, DİTİB kadın birliklerine teşekkür etti. Gönüllüler ayrıca hastane ve deprem felaketinde vefat eden annelerin kabrine ziyarette bulunarak, gül bıraktı ve dua etti.Ercüment Aydın / Köln

Related Post