Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Manset Haber 24 | 4. Juli 2020

Scroll to top

Top

MÜMİNLER KADİR GECESİNDE AVRUPA’DA CAMİLERE KOŞTU

MÜMİNLER KADİR GECESİNDE AVRUPA’DA CAMİLERE KOŞTU
Admin

İSKENDER GÜNGÖR

İGMG Köln bölgesine bağlı Nippes Fatih camisinde Kadir gecesinde cemaata seslenen  IGMG Genel Merkez İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç infak fitre ve zekatlarda ana vatanımız Türkiye’deki yakınlarımız kadar dünyadaki mazlumlarında düşünülmesi üzerinde durdu.

Kadir gecesi akşamı teravih ve sonrasında itikaf proğramında konuşan Celil Yalınkılıç cemaate şöyle seslendi. “Kadir gecesi sabah namazına kadar melekler yeryüzüne inerler kanatlarını açarlar kul ne istiyorsa yazar not eder arşi alaya iletirler. Allah meleklerine sorar kullarım ne istiyor.?
Melekler cennetini diye cevap verince. Allah onlar cenneti görmedi oradan gelenden duymadı nerden bilirler diye sorunca. Melekler cenneti Kurandan duydular . “ Diyerek “tüm dua ve niyazları arşı alada Allaha  iletirler”. Diğerek sabah namazına kadar yapılacak ibadetin önemi üzerinde durdu.

İTİKAF İBADETİ YAPILDI
Tesbih namazınında kılındığı Kadir gecesinde Nevzat Baş hoca okunan tüm hatimlerin duasını yaptı. Sahur yemeğini camide yiyen cemaat sabah namazını kılarak evlerine dağıldı.