DİTİB’den deprem bölgesine 2400 jeneratör

133 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), iş insanları ve hayırseverlerin katkılarıyla toplanan 2400 jeneratör, asrın felaketinin yaşandığı deprem bölgesine gönderildi.

DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU), DİTİB Essen Eyalet Birliği ve Gevelsberg Veliler Birliği ile DİTİB Duisburg 2’inci bölge cami dernekleri ve hayırseverlerin desteğiyle 2400 jeneratör, AFAD ve Türkiye Diyanet Vakfı’na ulaştırılmak üzere Frankfurt ve Düsseldorf havalimanlarından deprem bölgesine gönderildi.

Köln DİTİB Genel Merkez ve hayırsever iş insanlarının desteğiyle temin edilen jeneratörler, ZSU Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Çatmak ve ZSU GmbH İşletme Müdürü Muharrem Çelik himayesinde, THY kargo uçağına yüklendi.

Yardımla ilgili açıklama yapan ZSU Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Çatmak, bilhassa Türkiye Diyanet Vakfı ve AFAD ile yaptıkları görüşmelerde deprem bölgesinde jeneratör eksikliğinin olduğu, bu eksikliği gidermek için DİTİB, cami dernekleri, ZSU kurumumuz, iş insanları ve hayırseverlerin destekte bulunduğunu dile getirdi.

Deprem bölgesine destek sürüyor

Düsseldorf havalimanından deprem bölgesine ulaştırılmak üzere jeneratörlerin yüklendiğini söyleyen Çatmak, “Saha aydınlatmasında ve enerji ihtiyacını karşılamak üzere DİTİB Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU), DİTİB Essen Eyalet Birliği ve Gevelsberg Veliler Birliği ile DİTİB Duisburg 2’inci bölge cami dernekleri ve hayırseverlerin desteğiyle deprem bölgesine ulaştırılmak üzere jenerötürler kargo uçağına yüklendi. Diğer kuruluşların ve hayırseverlerin de destekleri yer alıyor. İnşallah deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıkıyor. DİTİB, ZSU, cami dernekleri, iş insanları ve hayırseverlerin desteğiyle jenerötürler yola çıktı. DİTİB teşkilatı olarak nakdi yardımlarımız devam ediyor. Deprem bölgesine desteği sürdürmeye ve el birliğiyle yaraları sarmaya gayret edeceğiz. Bu vesileyle depremde vefat eden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Enkaz altında kalan kardeşlerimizin kurtulmaları için de dualar ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Caminin duvarına haç işareti çizildi

Posted by - 18. Dezember 2020 0
Almanya’nın Baden-Württemberg eyaleti Sontheim beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nin duvarına haç işareti çizildi ve tabelası…