Duisburg’da genç öğrencilerden teravih

90 0

Duisburg DİTİB Merkez Camii’nde ramazan ayı münasebetiyle hafızlık eğitimi alan Kur’an kursu öğrencileri Cuma akşamları teravih namazı kıldırıyor.

Duisburg DİTİB Merkez Camii’nde cemaat her akşam sohbet dinliyor ve ramazan ayının manevi havasını Kur’an kursu öğrencilerinin kıldırdığı teravih namazı ile farkındalık yaşıyor.

Gençler mihraba geçiyor

DİTİB Merkez Camii’nde her Cuma akşamı yaşları 16-20 arasında Abitur yapan ve ilahiyat okuyan Baran Sütçü, Furkan Batmaz, Ömer Aydın, Akın Akarsu, Abdullah Taşdemir ve Yakup Kıllı tarafından teravih namazı eda ediliyor. Gençler her dört rekatta bir mihraba geçerek imamlık yapıyor.

Cuma ve haftasonu akşamları gençler teravih kıldırıyor

Duisburg DİTİB Merkez Camii din görevlisi Niyazi Tok, “Himayemizde yetişen öğrencilerimiz, mihrapta güzel işleri yaparak yetişecek. Kur’an kursu öğrencilerimiz tarafından hatasız olarak kıldırılan teravih namazıyla büyük bir coşku yaşadık. Bu öğrencilerimizi destekleyen anne babalarından Rabbim razı olsun. Bu uygulamamız ramazan boyunca Cuma ve haftasonu akşamları devam edecek” dedi.

Uygulama cemaati ve aileleri sevindirdi

Dernek başkanı Yusuf Aydın ise şöyle konuştu: “Camimizdeki bu uygulama hem bizleri hem cemaatimizi ve ailelerini sevindirmiştir. Öğrencilerimizin gözlerindeki mutluluğu görebiliyorum. Öğrencilerimizi mesleki alanda eğitmek ve hafızlıklarını iyice pekiştirmek, aynı zamanda geleceğe hazırlama ilkesiyle hareket ediyoruz. Ramazan-ı şerifte en azından haftada iki akşam teravih namazı öğrencilerimiz tarafından icra ediecektir. Velilerine ve hocalarına şükranlarımı sunuyorum.”

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Karga pasaport çaldı

Posted by - 8. Januar 2017 0
Karga pasaport çaldı. Birçok insanın gözü önünde cereyan eden hadiseyi, cep telefonun kamerasına pasaport sırasında bekleyen kişiler çekti. Rusya sınır…