HASENEYE REKOR KURBAN BAĞIŞI YAPILDI

651 0

İskender Güngör – İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları (IGMG) nin uluslar arası yardım kuruluşu HASENE bu yıl tarihindeki en büyük vekil kurban kesimi yaparak emanetleri hak sahiplerine teslim etti. Dünyanın 100 e yakın ülkesinde Asyadan Afrikaya,  Güney Amerikadan Uzak ve ortadoğuya kadar pek çok kıtada kurban kesimi ve eti dağıtımı yapıldı. Kampanyada dünyanın dört bir yanına giden 410 gözlemci bayramın sona ermesiyle Avrupaya önümüzdeki günlerde dönmeye başlıyacaklar.
HASENE Genel merkezinden verilen bilgilere göre bu yıl 179100 kurban bağışının yapıldığı çalışmada, uygulanan havuz sistemiyle yaklaşık on binyetmişbeş fazla kurban kesimi gerçekleştirerek 18975 adet kurban kesimi yapıldığı ifade edildi. Kurban arafesinde  insanlık dışı işkencenin yapıldığı Arakandaki azınlık müslümanlar, Yunanistanın Batı Trakyasındaki müslüman soydaşlarımızada her türlü engellemelere rağmen HASENE tarafından kurban eti ulaştırıldı.

Related Post

Köln’de ‘MOSQ Festivali’ başladı

Posted by - 8. Juni 2023 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve MoscheeForum işbirliğinde 2022 Lale Festivali’nin devamı niteliğinde MOSQ Festivali başladı. Köln DİTİB Merkez…