Offenbach DİTİB Yavuz Selim Camii’ne boyalı saldırı

358 0

Almanya’nın Hessen eyaletindeki Offenbach şehrinde bir caminin duvarı ve tabelası, kimliği belirsiz kişi yada kişilerce boyayla kirletilip, terör örgütü lehine sloganlar yazıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Yavuz Selim Camisine sabaha karşı yapılan boyalı saldırı polise intikal ettirilip, yapılan incelemeden sonra dernek yöneticilerince cuma namazı öncesi temizlendi.

Offenbach DİTİB Yavuz Selim Camisi Başkanı Selim Tunç, sabah 7.00 sularında camin 6 ayrı noktasının sarı, kırmızı ve yeşil renklerle boyanıp çirkin ifadelerin yazıldığını belirtti.

İki yıl önce de camilerine yönelik benzer bir saldırının yapıldığını ve faillerin bulunamadığını ifade eden Tunç, „Son dönemlerde camilere yönelik artan saldırılardan bizler, cemaatimiz ve üyelerimiz endişe duyuyoruz. Olayın fail ya da faillerinin bulunarak adalete teslim edilmesini talep ediyoruz.“ dedi.

Polis camide yaptığı incelemenin ardından tutanak tutarak araştırma başlattığını duyurdu.

Related Post

Gurbet, ekibine Corona primi verdi

Posted by - 15. Mai 2020 0
Gurbet Cenaze Nakil ve Defin Firması, Corona salgınında yoğun çalışan ekibini prim ile ödüllendirdi. Corona virüsü salgını nedeniyle Covit 19…