“DİTİB Öğrenci Fuarı” yoğun ilgi gördü

332 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Duisburg Merkez Camii’nde ikincisi düzenlenen DİTİB Öğrenci Fuarı (DİTİB Studentenmesse) yoğun ilgi gördü.

Kuzey Ren Vestfalya Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği Gençlik Kolları tarafından ilki geçen yıl gerçekleştirilen, yoğun ilgi ve talep doğrultusunda bu yıl da ikincisi düzenlenen fuarda, öğrenciler üniversitede okuyan gençler tarafından bilgilendirildi.

Eyaletin farklı üniversite ve bölümlerinde okuyan öğrenciler ile DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri ve meslek eğitimi bilgilendirme stantlarının yer aldığı fuarda, lise son sınıfına giden, üniversitede okumak ya da meslek eğitimi yapmak isteyen öğrenciler bilgilendirildi.

Almanya’daki öğrenci evleri ve buna bağlı olarak yürütülen faaliyetler hakkında bilgi veren DİTİB Erdemli Öğrenci Evleri Koordinatörü Murat Demirel, Uluslararası İlahiyat Programı‘nı (UIP) tanıttı. Demirel, 2006’da başlayan Uluslararası İlahiyat Programı‘nın Türkiye’de dört farklı şehirde altı farklı fakültede devam ettiğini belirtti.

NRW – Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği Gençlik Kolları Başkanı ve organizasyon sorumlusu Tarkan Seyhan da fuar hakkında bilgi verdi. Saylan, “NRW eyaletinde farklı üniversitelerde, farklı bölümlerde okuyan arkadaşlarımızla, öğrencilere bilgiler verip, tecrübelerimizi aktardık. Üniversiteli arkadaşlarımızla birlikte 50’ye yakın üniversite hakkında bilgi verdik. İlgi duyan öğrencileri teşvik etmek amacıyla sorularına yanıt vermeye çalıştık” dedi.

Duisburg DİTİB Merkez Camii Konferans Salonu’nda düzenlenen fuara, üniversite ve meslek eğitimi tercihi yapmak isteyen bine yakın öğrenci ve aileleri de yoğun ilgi gösterdi.

Ercüment Aydın / Duisburg

Related Post

Dresden Fatih Camii’ni yakmaya çalıştı

Posted by - 10. Mai 2023 0
Almanya’nın Dresden kentinde Fatih Camii’ne saldırı düzenlendi. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nde saldırganın Kur’an-ı Kerimlerin yer…