DİTİB Çarşısı’nda çocuklar Ramazan’ı dolu dolu yaşadı

79 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) işbirliğinde 11 ayın sultanı Ramazan, iftar öncesi DİTİB Çarşısında düzenlenen etkinliklerle dolu dolu geçti.

Ramazan ayının her haftasonu gerçekleştirilen, geleneksel Hacivat-Karagöz, Nasrettin Hoca, Keloğlan orta oyunu, Kur’an-ı Kerim tilaveti, tasavvuf musikisi konseri, şiir dinletisi, palyaço, kukla ve sema gösterisi beğeniyle izlenirken, Köln şehri Ramazan nostaljisi yaşadı.

Çocuklar ilgiyle izledi

Bin aydan daha hayırlı bereket ve bolluğu temsil eden Ramazan ayının her haftasonu düzenlenen etkinlikleri çocuklar ve aileleriyle birlikte ilgiyle izlendi.

Etkinliklere katılan ve Ramazan nostaljisi yaşayan aileler hem DİTİB Çarşısını gezerek alışveriş yapma hem de birlikte oruç açma imkanı buldu.

Çocuklar için Ramazan bir başka güzel

Çocukların sevincine ortak olan DİTİB Genel Başkanı Dr. Muharrem Kuzey de çocukların ve ailelerin ilgisinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kuzey, “Neşe kaynağı olan çocuklarımızı Ramazan ayında da unutmuyoruz. Büyüklerimizden dinlediğimiz Ramazan hatıralarını yaşatmaya çalışıyoruz. Haftasonunda çocuklara yönelik gelenek haline getirdiğimiz programlar çerçevesinde hem çocuklara hem de ailelerine yönelik etkinlikler düzenledik. Çocuklar için Ramazan bir başka güzel. DİTİB olarak bu geleneğimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

Ercüment Aydın/ Köln

Related Post