DİTİB’den Sudan’a yardım eli

284 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Ramazan ayı dolayısıyla Doğu Afrika ülkesi Sudan’ın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi 1500 aileye gıda paketi ulaştırdı.

Organizasyon kapsamında Lage DİTİB Mehmet Akif Camii Başkanı Fuat Akdeniz ve Hannover-Garbsen DİTİB Kocatepe Camii Başkanı Zafer Yıldız, Almanya’daki hayırseverlerlerin zekat ve fitre bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere Sudan’a gitti.

DİTİB heyeti ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkililerinin katıldığı dağıtım organizasyonu çerçevesinde, Sudan’da 1500 ihtiyaç sahibi aileye Ramazan gıda paketi ulaştırıldı. Ayrıca anaokulu, Kur’an Kursu ve 25 yetimhane ziyaret edilerek 150 yetim çocuğa oyuncak, şekerleme ürünlerinden oluşan hediye ile yetimhane öğrencilerine ve 80 üniversite öğrencisine nakdi yardımda bulunuldu.

Gönüllü DİTİB heyeti Türkiye’nin Sudan Büyükelçisi İrfan Neziroğlu ve Hartum Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Şen’i makamında ziyaret ederek DİTİB aracılığı ile Sudan’da yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi.

Heyet ayrıca Sudan Sosyal Kalkınma Bakanı Ahmed Adem Bahit, TİKA Hartum Koordinatörü Bilal Özden ve Sudan Digital Medya Grubu Başkanı olmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Bahit, yardımlarından dolayı DİTİB’e teşekkür etti.

Ercüment Aydın

Related Post

Kafasız Kız

Posted by - 26. März 2019 0
Maya ve iki yaşındaki ablası Charlie, Cadılar Bayramı çerçevesinde