Eğitimci belediye başkan adayı Ali Aydın, 30’un üzerinde projesiyle geliyor

740 0

Aydın: “Gönül belediyeciliğimizi ifade eden bir vizyonla insanımızın karşısındayız. Hakim olmak için değil hadim olmak için çalışacağız.”

Ali Aydın Kimdir?

Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Ali Aydın, özgeçmişinden kısaca şöyle bahsetti: “12 bireyli mütevazi bir ailenin çocuğuyum. İlk, orta ve lise tahsilimi Köprübaşı’nda tamamladım. Dayım ve rahmetli abim öğretmendi, ben de büyüklerimden aldığım hizmet aşkının bir göstergesi olarak, geleceğim için öğretmenliği seçtim. Bu doğrultuda, KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği bölümünde yüksek öğrenimimi tamamladım. Öğrenimimi tamamladıktan sonra memleket sevdasıyla ilçeme döndüm. Köprübaşı’nda öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdürlük görevlerinde dolu dolu 23 yıl hizmet ettim.”

Hepimiz Biriz, Bütünüz ve Köprübaşıyız

Sevdasının ve davasının doğup-büyüdüğü ilçesine hizmet etmek olduğunu dile getiren Ali Aydın kendini şöyle anlattı: “Köprübaşı ilçeme ve insanıma hizmet etmek istiyorum. Bu manada AK Parti Köprübaşı Belediye Başkan Adayı oldum. Köprübaşı’nda doğup-büyüyen ilçe insanı ve bir eğitimci olarak her evde bir hatıram vardır. Her karışında izim vardır. Cenazesinde, düğününde hülasa sevincine ve nüznüne ortak oldum. Tüm Köprübaşı’nın adayıyım. Herkesin oylarına talibim. Ayrımız gayrımız yok. En ucra yerleşim yerimize kadar hizmet için varız diyoruz ve her partiden insanımızın desteğini bekliyorum. Akpınar, Arpalı, Beşköy, Çifteköprü, Gündoğan, Güneşli, Fidanlı, Pınarbaşı ve Yağmurlu hepimiz biriz, bütünüz, Köprübaşıyız. İlçe insanımın desteği ile Köprübaşı’nı layık olduğu yere taşıyacağız. 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanlığı için ilçe insanımın desteklerini bekliyorum, dualarını bekliyorum. İnşallah beni bu göreve layık görenleri mahcup etmeyeceğim.”

Hedef: Gönül Belediyeciliğini İnşa Ekmek

Gönül belediyeciliğini ifade eden bir vizyonla insanların karşısında olacaklarının altını çizen Aydın, “Bizim koltuk sevdamız yok, hizmet sevdamız vardır. Hakim olmak için değil hadim olmak için çalışacağız. İlçemizi ortak akılla yöneteceğiz. Öte yandan Köprübaşı’nda daha önce belediye başkanlığı yapmış olanların değerli tecrübelerden ve herkesin fikirlerinden yararlanacağız. Ortak akıl ile çalışmalarımızı yapacağız. Ben olmayacağız biz olacağız. Hizmet zamanı, birlik zamanı. Köprübaşını birlikte güzelleştireceğiz, gönül belediyeciliğini birlikte inşa edeceğiz. Köprübaşı ilçemize bir olacağız, bütün olacağız. Çok işler yapacağız” şeklinde konuştu.

Aydın, projelerimizi şekillendirirken merkezine aldığımız ana fikir, çocuktan kadına, gençten yaşlıya ve engelliye kadar herkesi kapsayacak.

Trabzon’un Köprübaşı ilçesinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Ali Aydın iddialı ve donanımlı geliyor. Köprübaşı’nın AK Parti döneminde çok fazla hizmet aldığını belirten Aydın, bu hizmetlere yenilerini eklemek istediklerini dile getirdi. Aydın, “Hem Köprübaşı’nın eksikliklerini gidereceğiz hem de projelerimizle ilçemizin turizmden pay almasını sağlayacağız. Köprübaşı için 30’un üzerinde yapacağımız projeleri açıklayacağız” dedi.

Manahoz Deresi ve Turizm

Manahoz Deresi’ni Arpalı mevkiinde keserek yapay bir gölet oluşturacağız. Buranın tanıtımını yaparak bir turizm merkezi haline gelmesini sağlayacağız. İlçe merkezinden geçen derenin bir kısmının üzerini kapatarak bu alanda pazar yeri ve yöresel ürünlerin satıldığı tezgahlar oluşturacağız. Ayrınca diğer günlerde bu alan otopark olarak kullanılabilecek. İlçemize yüksek okul kazandırmak hedeflerimiz arasında.

Tarihi Kervan Yolu Üzerinden Madur Dağı

En önemli projelerinden birinin Köprübaşı’nı iç bölgelere taşıyan karayoluna kavuşturmak olduğunu söyleyen Aydın, “Sürmene-Köprübaşı-Bayburt karayolunun bağlanmasını sağlayacağız. Ayrıca Köprübaşı-Çifteköprü-Sultan Murat yolunun bağlanmasıyla Arap turistler de bu yolu kullanacak ve ilçemize ekonomik katkıda bulunacaklardır. Tarihi Kervan Yolu’nu asfaltlayarak Madur Dağı’nı da turizme açacağız” diye konuştu.

Konut Problemi Çözülecek

Köprübaşı’nın imar planının değiştirilerek şehir içinin karayolları ağından çıkarılması gerektiğini ifade eden Aydın, “Köprübaşı şehir içi karayolu ağında olduğu için vatandaş ev, bina yapamıyor. Yapılan binaların yıkılması gerekiyor. TOKİ’yi Köprübaşı’na getirerek burada konut yapmasını sağlayacağız. Çünkü ilçemizde oturulacak fazla ev bulunmadığından 200’ü aşkın memur dışarıda ikamet ediyor” şeklinde konuştu.

Hayvancılık ve Pazar Alanı

Ahır ve mera hayvancılığını geliştireceklerini ifade eden Aydın, “Bunları kooperatifleştirerek vatandaşların ürünlerini sergileyebileceği pazar alanı yapacağız. Köylerde atıl durumda olan binalarda kültür mantarı yetiştiriciliğini teşvik edeceğiz. İnşallah katma değeri yüksek olan ürünlerimizi burada yetiştirmek için ciddi manada gayret göstereceğiz” dedi.

Beşköy Şehitler Anıtı ve Kültür Merkezi

Projelerinden bahseden Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Beşköy Şehirler Anıtı’nı düzenleyerek oraya kamelyalar ve çocuk oyun parkı yapacağız. Bir kültür merkezi yaparak içinde de düğün salonu olmasını sağlayacağız.”

Yöresel El Sanatları Tanıtılacak

30’un üzerinde projelerinin olduğunu belirten Aydın, “Köprübaşı, ağaç ürünleriyle tanınanbir ilçedir. Kaşık, beşik, sepet gibi ürünlerimizin üretimini teşvik ederek kooperatifleşmesini sağlayacağız. ilçemiz demircilikte de ünlüdür. Keser, orak ve kazma gibi ürünler ilçemizde yaygın olarak yapılmaktadır. Bunları da bir çatı altında toplayarak unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızı canlandıracağız. Köprübaşı’nın sanat alanında hak ettiği seviyeye getireceğiz.”

Related Post

Messkirch DİTİB Camii ibadete açıldı

Posted by - 16. Mai 2022 0
Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Messkirch beldesinde inşa edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Camii, ibadete açıldı. 1990 yılında kurulan…