DİTİB camisinde ‘Ramazan Bayramı Sevinci’ konulu resim yarışması

95 0

Baden-Württemberg eyaleti Ostfildern beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Nuru Osmaniye Camii Kur’an Kursu öğrencilerine yönelik “Ramazan Bayramı Sevinci” konulu resim yarışması düzenlendi.

Ostfildern DİTİB Nuri Osmaniye Camii’nde haftasonu Kur’an kurslarına devam eden 4-6, 7-9 ve 10-13 yaş grubu öğrenciler arasında düzenlenen “Ramazan Bayramı Sevinci” konulu resim yarışmasında; dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

DİTİB Nuru Osmaniye Camii din görevlisi Seyfettin Erkan, “Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilerimizle “Ramazan Bayramı Sevinci” konulu resim yarışmasını düzenledik. Ramazan ayı sonrası bayram çoşkusunun minik ellerden, hislerinden ve duygularından ne çıkacak diye merak ettik. Kendilerini ifade edebilme yeteneklerinin gelişmesine de bir katkı sunmuş olduk. Çok güzel eserler ortaya çıktı. Farkındalık oluşturacak bir etkinlik düzenledik. Hem kendileri hem de biz mutlu olduk.

Dernek başkanı Yaşar Genç de, “Çocuklarımızın büyüdükleri zaman hatıralarında kalacak güzel bir yarışma düzenledik. Çocuklarımıza emeklerinden ötürü ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Çocukların gözünden ‘Ramazan Bayramı Sevinci’ konusu ile geleceği şekillendireceklerine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Yarışmada yaş kategorilerine göre dereceye giren Reyhan Kayademir (10), Tuana Çakmak (12), Eda Kara (7) ve İbrahim Temel (6) öğrencilerin resimleri camide sergilendi.

Related Post