Genel Başkan Türkmen, DİTİB personeli ile bayramlaştı

340 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkez ve Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) personeli, Kurban Bayramı‘nın son gününde gerçekleştirilen geleneksel bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

DİTİB Sergi Salonu‘nda düzenlenen bayramlaşma programına; DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, yönetim kurulu üyeleri, genel merkez çalışanları ve sosyal dayanışma merkezi personeli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, DİTİB kurulduğu günden bu güne kadar çok hayırlı hizmetlere ön ayak olmuş büyük bir teşkilat olduğuna vurgu yapan DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, “Ne mutlu bu teşkilatı ilk kurup, bu yolu bizlere açanlara. Bu teşkilatı kurmuş, camilere emek vermiş ve şuanda rahmeti rahmana kavuşmuş bütün büyüklerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum. Ne kadar önemli ve güzel hizmet ki hep dualarla anılıyorlar” dedi.

Bayramların sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını güçlendiren birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleri olduğunu ifade ederek Türkmen, “DİTİB’in Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte yürüttüğü ‘Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu’na bu yıl ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla başladık ve hamdolsun bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede hayırseverlerin ve hissedarların emanetlerini, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize ulaştırdık. Bizlere bu hayır yolculuğunda eşlik eden, desteklerini esirgemeyen kardeşlerimize teşekkür ediyor, kurbanlarının Hak katında makbul olmasını niyaz ediyorum. Bize yüklenen büyük sorumluluğu dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olmanın sevincini yaşıyorum. Organizasyonda görev alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kurban Bayramı‘nın yaşadığımız topluma, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyor ve kutluyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından program, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen ve yönetim kurulu üyelerinin personel ile bayramlaşmasıyla sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post