DİTİB’den Özbekistan ve Tanzanya’ya 70 tonluk gıda yardımı

264 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), hayırseverlerin destekleriyle temin edilen gıda yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya devam ediyor.

DİTİB, Ramazan ayı dolayısıyla Özbekistan ve Tanzanya’da ihtiyaç sahibi ailelere 70 ton gıda yardımı ulaştırdı.

Organizasyon kapsamında Almanya Ramazan 2021 Fitre-Zekat Koordinatörü Selçuk Doğruer, Berlin Eyalet Gençlik Birliği Başkanı Bilal Demirer, Münster Bölge Koordinatör Merve Mert ve Detmold DİTİB Merkez Camii Dernek Başkanı Adem Dere, Almanya’daki hayırseverlerlerin zekat ve fitre bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere önce Özbekistan’a ardından Tanzanya’ya gitti.

DİTİB heyeti ve Türkiye Diyanet Vakfı yetkililerinin katıldığı dağıtım organizasyonu çerçevesinde, dört gün boyunca Özbekistan ve Tanzanya’da ihtiyaç sahibi ailelere 70 ton gıda paketi dağıtıldı.

DİTİB heyeti, organizasyon kapsamında ilk olarak Özbekistan’ın Semerkant ve Buhara şehirlerinde 25 ton, ardından Tanzanya’da 45 ton gıda yardımı yaptı.

Ramazan’ın bereketini dünyanın dört bir yanına taşıyoruz

Almanya DİTİB teşkilatı olarak bu yıl ilk kez zekat ve fitre kampanyası kapsamında Özbekistan ve Tanzanya’da ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı ulaştırdıklarını belirten Ramazan 2021 Fitre-Zekat Koordinatörü Selçuk Doğruer, “Almanya’da yaşayan Müslüman kardeşlerinin selam ve hediyelerini teslim ederken her iki ülke halkının da mutluluklarına şahit olduk. Kampanya kapsamında yetimhane ve öğrenci yurtlarını ziyaret ettik. İnsanlarımızın gönülden bağışladığı yardımları, gönüllülerimizle birlikte ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırarak gönül köprüleri kurduk. Gittiğimiz her yerde yerel halkın misafirperverlerini gördük ve minnettarlıklarını ifade ederek dualarını aldık. Bu vesileyle, Ramazan’ın bereketini dünyanın dört bir yanına taşımada emanetlerini teşkilatımıza teslim eden cemaatimize ve hayırsever insanlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Ercüment Aydın

Related Post

Camiden hastaneye anlamlı destek

Posted by - 24. Januar 2021 0
Almanya’nın Hessen eyaletindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Wächtersbach Merkez Camii, her yıl geleneksel hale getirdikleri yardım kampanyalarına…