BRÜHL BELEDİYE BAŞKANI 7 KUBBELİ CAMİ KERMESİNDE

431 0

İSKENDER GÜNGÖR

Temeli 2016 Haziran ayında atılan Köln’ün ikinci büyük camisinin kermesine gurbetcilerimiz yoğun ilgi gösterdi. Çevre, şehir ve ilçeler Wesseling Bonn, Gladbach, Meschenich, Troisdorf gibi bölgelerden farklı ülke ve milletlerden kermese yoğun katılım sağlandı.

IGMG Brühl cami başkanı Osman Düzgün gazetemize verdiği demeçte şunları söyledi. “Bu yıl cami inşaat alanında kurduğumuz kermesimize yoğun ilginin olması hepimizi memnun etti. Brühl belediye Başkanımız Sayın Freitag ve TC. Köln Başkonsolosumuz Barış Ceyhun Erciyes başta olmak üzere IGMG Genel Merkez idarecilerimiz ve bölge başkanımız cemiyet başkanlarımız kardeş kuruluşlarımız çevre camilerden idareci ve çok sayıda cemaat iki gün süren kermesimizde bizleri yanlız bırakmadılar. Kermes çalışmamız içerisinde yolunu kaybeden Bosna Hersekli bir kardeşimiz cami inşaatımızı görünce çıkartıp 500 euro yardım vermesi hepimizi  motive etti. Şu ana kadar tamamı yapılan yardımlarla kaba inşaatını bitirdiğimiz cami külliyemiz için inşallah banka kredisi kullanmadan bitirmeyi hedefliyoruz. Bu güne kadar hiç bir mescit cami yarım kalmadı burasıda inşallah kalmıyacak. Bir iş adamımız  komple minarenin masrafını üstlendi. Özellikle PVC pencerelerin bedeli ile ilgili bizleri sevindirecek bir gelişmeyi umutla bekliyoruz. Geçtiğimiz hafta kaba inşaatımız tamamlandı. Önümüzdeki günlerde ince tabir edilen inşaat çalışmalarımız devam ettirip, kendimize koyduğumuz 2019 ramazan  bayramına 7 kubbeli Brühl camimizi yetiştireceğimizi umut ediyoruz. “ dedi.

Related Post

Leipzig’de camiye saldırı

Posted by - 14. Dezember 2021 0
Leipzig kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii, radikal sol grup tarafından saldırıya uğradı. Doğu Almanya’nın…