Almanya’nın Düren kentinde Türk derneğine molotoflu saldırı

267 0

Almanya’nın Düren kentinde bulanan Almanya Türk Federasyonuna bağlı Düren Ülkü Ocağı kimliği belirsiz kişilerce molotof kokteyliyle  saldırı düzenlendi.
Gece saat 2.30 civarında görgü tanıklarının ifadelerine göre iki kişinin düzenlediği saldırıda can ve mal kaybının olmadığı açıklandı.
Düren Ülkü Ocağı Başkanı Yaşar Dellal yaptığı açıklamada gece geç saatlerde iki kişinin molotof kokteyle saldırı gerçekleştirdiğini söyledi. Dellal, “Korona virüsü tedbirleri kapsamında derneğimiz zaten kapalıydı. İki kişi önce rögar kapaklarını söküp derneğimizin camına atıp kırıyor. Daha sonra iki molotof kokteylini atıyorlar. Birisi içeri derneğe düşüyor, diğeri ise camın çerçevesine çarpıyor. Komşular içerideki yangını görünce bize haber verdiler” dedi. Hasarın ne kadar olduğunu bilemediklerini söyleyen Dellal, polisin ve itfaiyenin incelemelerini yaptıklarını söyledi.

Related Post

Süpermen soyup kaçtı

Posted by - 3. Juli 2018 0
Almanya’nın Köln kentinde Süpermen kıyafeti giymiş iki kişi 44 yaşındaki bir kişiyi soydu. Lokomotif sürücüsü olan ve darp edilen mağdur…