DİTİB derneklerinde öğrencilere karne verildi

684 0

Almanya’da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı camilerde 2017-2018 eğitim yılının sona ermesi ve okulların yaz tatiline girmesi münasebetiyle karne merasimleri, piknik ve gezi programları düzenlendi.
Karnelerini alan öğrenciler tatil dönemini fırsat bilip gezi ile ödüllendirdi. Ayrıca öğrenci ve velilerle birlikte özel piknik programları düzenlendi.
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Ehingen Mevlana, Gifhorn, Papenburg Fatih, Salzgitter-Lebenstedt Yunus Emre, Emden Eyüp Sultan, Oberallgaeu, Barmen Fatih Camii, Moers Kocatepe, Heiligenhaus Ulu, Heilbronn Merkez, Straubing Mevlana, Hamm-Hövel Selimiye, Beeck Yeni, Westerholt Yeni, Marl Fatih, Bremen Selimiye, Weissenburg Fatih, Porz Mevlana, Vechta Sultan Ahmed Merkez, Mülheim an der Ruhr, Hamm-Pelkum Fatih cami derneklerinde karne merasimleri kapsamında bir dizi etkinlikler gerçekleştirildi.
Karne merasimlerinde öğrencilere karne dağıtıldı ve sevinçlerine ortak olundu.
Ayrıca bağlı derneklerde de bir eğitim yılının yorgunluğunu atmak üzere çocuklara ve velilere yönelik Köln Merkez, Ebersbach Mevlana, Heilbronn Merkez, Hamm-Hövel Selimiye, Hamm-Pelkum Fatih, Tailfingen Eyüp Sultan Merkez cami derneklerinde de gezi ve piknik programları ile bir araya gelindi.
Cami derneklerinde düzenlenen karne merasimlerinde öğrencileri karneleri dağıtarak sevinçlerine ortak olundu. Gezi ve piknik etkinliği ile keyifli bir gün geçirdiklerini belirten veli ve öğrenciler, memnuniyetlerini ifade etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post