Yavuz Sultan Selim Camii’ne ikinci kez bomba ihbarı

521 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mannheim Yavuz Sultan Selim Camii’ne ikinci kez bomba ihbarı yapıldı.

Almanya’nın Mannheim şehrinde DİTİB Yavuz Sultan Selim Camii’ne 22 Temmuz tarihinde de benzer mail ile bomba ihbarı yapılmış, ancak ihbar asılsız çıkmıştı.

Bugün sabah saat 09.30’da caminin elektronik posta adresine gönderilen emaille bomba ihbarı yapıldı. Cami derneğinin durumu polise bildirmesi üzerine polis ekipleri olay yerinde güvenlik önlemi aldı. 40 kişilik özel ekip ve eğitimli köpeklerle camiyi boşaltarak binada bomba araması başlattı ve camiye tüm girişler kapatıldı.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Mannheim DİTİB Yavuz Sultan Selim Camii Dernek Başkanı İsmail Hakkı Çakır, daha önce gönderilen emailin aynısı olduğunu ve emaili görür görmez hemen polisi aradıklarını söyledi. Polis’in çok duyarlı davrandığını, gerekli emniyet tedbirleri aldığını ve aramaya başladığını belirten Çakır, ikindi namazına kadar camiye girilemiyeceğini ifade etti.

Related Post

Süpermen soyup kaçtı

Posted by - 3. Juli 2018 0
Almanya’nın Köln kentinde Süpermen kıyafeti giymiş iki kişi 44 yaşındaki bir kişiyi soydu. Lokomotif sürücüsü olan ve darp edilen mağdur…

Türkiye’ye Berlin’den olumsuz yanıt

Posted by - 3. Februar 2017 0
Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, Alman topraklarının Türkiye’nin iç tartışmaları için kullandırılmayacağı mesajını verdi. Almanya’ya iltica talebinde bulunan Türk…