Kacatepe çifti 70 yıllık evliliğin sırrını açıkladı

617 0

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Behice ve Ahmet Kocatepe 70 yıldır aynı yastığa baş koyuyor. Birbirlerini hala ilk günün heyecanıyla sevdiklerini söyleyen çift, gençlere tavsiyelerde bulundular.

87 yaşındaki Behice ve 93 yaşındaki Ahmet Kocatepe çifti mutluğun sırrının birbirlerine gösterdikleri anlayış ve sevgi olduğunu dile getirdiler. Yalan söylemenin birlikteliklerinin sonunu getirdiğini söyleyen çift, sağlıklı yaşamanın da uzun birlikteliğe katkı yaptığını belirttiler.

Türk ve Alman basının yoğun ilgi gösterdiği çifte Köln Belediyesi yetkilileri belediye başkanı adına tebrik mesajı verdi.

İstanbul’dan Erzuruma askerlik yapmaya giden Ahmet Kocatepe, Behice hanım ile bu şekilde tanışıyor. Ahmet beyin 4 yıl süren askerliğinin bitmesini bekleyen Behice Kocatepe ’’ilk gördüğümde beğendim ve 4 yıl bekledikten sonra kavuştuk’’ dedi.

55 yıldır Almanya’da bulunan ve Köln’de bir fabrikada çalışan Ahmet Kocatepe „İki çocuğumuz var, torunlarımız var, hepsi Almanya’da doğup büyüdü. Yaşantımızın çoğu Almanya’da geçti. Yaşam gayet güzel. İnsanların yaşamlarını güzel yapmaları da zindan etmeleri de kendi ellerinde.“ dedi.

Related Post

Bıçak tehti ile gasp

Posted by - 26. Juni 2018 0
Almanya’nın Köln kentinde 34 yaşında ismi açıklanmayan kişi, bıçak ile tehtit edilip soyuldu. Üç kişi tarafından gerçekleştirilen sougun Pazartesi öğleden…

Leave a comment