Alman devlet televizyonu protesto edildi

427 0

Almanya’nın Köln kentinde Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD’nin bir programında Atatürk aleyhine yapılan yayın protesto edildi.

Almanya’daki Türk toplumu temsilcileri tarafından büyük tepki çeken program Batı Alman Radyo Televizyon Kurumu (WDR) önünde protesto edildi.

“Hepimiz Mustafa Kemal Atatürk’üz” sloganıyla yapılan protesto eylemine, Avrupa Atatürkçü Düşünce Dernekleri Birliği, Chp-Köln, İyi Parti Köln, Vatan Partisi ve TGB Almanya’nın çağrısıyla yaklaşık 50 kişi katıldı.

Devlet televizyonu olan ARD’de yayınlanan ‚ttt – titel, thesen, temperamente‘ programında „Unutulan Katliam- Atatürk Alevileri Nasıl Öldürdü“ başlıklı haber kısa sürede büyük tepki çekerek protestolara sebeb oldu. Programda Atatürk, Adolf Hitler ile kıyaslanarak katliam yaptığı idda ediliyor.

Related Post

DİTİB’de Kadir Gecesi coşkusu

Posted by - 1. Juni 2019 0
Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, „bin aydan hayırlı“ olarak kabul edilen Kadir Gecesi…

CAM KENARINDA OTURANLAR GRİP OLMUYOR

Posted by - 21. März 2018 0
Uçakta cam kenarında oturuyorsanız, grip olma riskiniz daha az. Yapılan bir araştırmaya göre uçakta koridor tarafında oturanlar cam kenarında oturanlara…