Huzurevi sakinlerini mutlu etmek için minik yüreklerden örnek davranış

305 0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti’nin Balve şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Mimar Sinan Camii Kuran Kursu öğrencilerinden duygulandıran çalışma.

Pandemi sürecinde huzurevlerine ziyaretin yasak olduğu bugünlerde, 9-12 yaş grubu Kuran kursu öğrencileri evlerinde hazırladıkları resim ve el sanatı, Almanca yazdıkları şiir ve kendi iç dünyalarından geldiği gibi yazdıkları mektuptan oluşan hediyeler hazırlayarak örnek bir davranış sergilediler.

Balve DİTİB Mimar Sinan Camii dernek başkanı Özkan Güler, din görevlisi Serkan Öztürk ve öğrencileri temsilen Kayra Çelik, hazırlanan hediyeleri Altenpflegeheim St.Johannes Balve huzurevi müdîresi Gaby Gemke‘ye teslim etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren huzurevi müdîresi Gemke, koronavirüs tedbirleri kapsamında 70 sakinin kaldığı huzurevlerine ziyaretçi yasağının olduğunu, zorlu süreci atlattıktan sonra farklı etkinlikler düzenlemek istediklerini söyledi. Ziyaret yasağından dolayı sakinlerin üzgün olduklarını ve bu tür inceliklerin onları ziyadesiyle mutlu ettiğini ifade eden Gemke, DİTİB Mimar Sinan Camii yöneticilerine ve öğrencilerine örnek davranışlarından ötürü teşekkür etti.

Huzurevi müdiresi Gemke’ye teşekkür eden dernek başkanı Güler ve din görevlisi Öztürk, anneler günü ve Noel’de huzurevini ziyaret ettiklerini, ancak bu yıl pandemi sebebiyle farklı bir etkinlik yaparak sakinleri mutlu etmek istediklerini söylediler.

Güler, “Cami derneği ve şehirde yaşayanlar olarak toplumun parçasıyız. Huzurevi sakinlerine yaşanılan süreçte moral vermek ve hatırlandıklarını hissettirmek istedik” dedi.

Ziyarette huzurevinde çalışan sağlık personeline ve çalışanlarına da çiçek takdim edildi.

Ercüment Aydın

Related Post

Bu yıl ölümcül yıl

Posted by - 24. Dezember 2016 0
Birleşmiş Milletler (BM) Mülteciler Yüksek Komiserliği Sözcüsü Spindler, „Son kazalarla birlikte Akdeniz’de bu yıl hayatını kaybeden sığınmacı sayısı 5 bini…