Hamburg’dan umreciler kutsal topraklara uğurlandı

112 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), 2023 Mart Umre Organizasyonu ile Almanya’dan umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek olan kafileler dualarla uğurlandı.

DİTİB Umre organizasyonuyla 14 günlük umre ziyareti için kutsal topraklara gidecek kafileler Hamburg Havalimanı’nda düzenlenen programla uğurlandı.

Wilhelmsburg DİTİB Muradiye Camii, gençlerini teşvik etmek ve diğer camilere örnek olmak amacıyla Umre yolculuğuna kadar sırayla hutbe irad eden 8 genci umre ile ödüllendirdi. 8 gencin tüm Umre masraflarını dernek yönetimi karşıladı.

Gençlik geleceğimizin teminatıdır

Gençlerin ilgi ve alakasından dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Wilhelmsburg DİTİB Muradiye Camii dernek başkanı Yusuf Seymen, “Gençler bizim için paha biçilemez kıymettedir. Gençlik geleceğimizin teminatıdır. Camilerimizde din hizmeti vermeye aday gençlerimizi desteklemenin gerekli olduğunu düşündüğümüz için teşvik amaçlı bir çalışma yaptık. Bu manada desteklerinden ötürü hocamıza, dernek yönetimimize ve cemaatimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Tüm insanlık için dua edelim

Kutsal topraklara gidecek umre kafilelerini havalimanında uğurlayan Hamburg Dini Danışma Kurulu Başkanı Osman Dikeç, “Mekke’de Medine’de o manevi ortamlarda bizler için dualarınızı esirgemeyin. Ülkemiz için, yaşadığımız toplum ve tüm insanlık için, birlik ve beraberliğimiz için dualar edelim. „Özellikle 6 Şubat depreminde vefat eden ve tedavi gören kardeşlerimizi de dualarınızda unutmayın. Rabbim Umre yolculuklarını hayırlı eylesin ve hayırlısıyla gidip gelmeyi nasip eylesin” dedi.

Dikeç, Hamburg Havalimanı’nda yaptığı konuşmasını ardından umre kafileleri, kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

14 günlük umre ziyaretinin ardından kutsal topraklardan dönüşler 18 Mart’ta gerçekleşecek.

Ercüment Aydın / Hamburg

Related Post

Meydana ‚Cami Meydanı‘ adı verildi

Posted by - 5. Juli 2019 0
Almanya’nın Aachen şehrindeki Yunus Emre Camisi’nin bulunduğu meydana ‚Cami Meydanı‘ ismi verildi. Almanya’nın Aachen şehrindeki Yunus Emre Camisi’nin bulunduğu meydana…

MÜSDAV 3. dönem yabancı dil programı başladı

Posted by - 16. Februar 2021 0
Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) tarafından düzenlenen “Yabancı Dil Eğitim Programı” kapsamında 3. dönem kayıtları başladı. Uluslararası Müslüman Topluluklarla…