Güney Bavyera DİTİB Eyalet Birliği Başkanı İşçi memleketi Trabzon’da toprağa verildi

342 0

Almanya’nın Bobingen şehrinde vefat eden Güney Bavyera DİTİB Eyalet Birliği ve Bobingen Bilal-i Habeşi Camii Dernek Başkanı Şenol İşçi, memleketi Trabzon’un Akçaabat ilçesinde düzenlenen cenaze merasiminin ardından toprağa verildi.

Cenaze namazına, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Güney Bavyera Eyalet Birliği’ne bağlı DİTİB cami derneklerinin başkan ve yöneticileri ile İşçi’in yakınları ve hemşehrileri katıldı.

Cenaze namazı öncesinde yaptığı konuşmada merhum Şenol İşçi’yi yakından tanıdığını anlatan DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, merhumun DİTİB teşkilatının ve Almanya’daki toplumumuzun meseleleriyle ilgili çalışkan, düzgün ve mütevazı başkanlardan birisi olduğunu ifade etti.

Türkmen, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bugün Şenol kardeşimize son vazifemizi yerine getirmek üzere toplandık. Cenab-ı Hakk Şenol kardeşimize gani gani rahmet eylesin. Şenol kardeşimiz, amansız rahatsızlığına ve bu arada koronavirüs geçirmesine rağmen Almanya’daki müslümanların meselelerine hiçbir zaman duyarsız kalmamış ve son nefesine kadar cemiyet hizmetlerinden kendisini uzak tutmamış bir başkanımızdı. Bu yönüyle de hepimize örnek olacak bir hayat yaşadı. Zamanını, imkân ve mesaisini insanlık yararına, cemiyet yararına harcayan çok kıymetli bir hizmet arkadaşımızı kaybettik. Herkesin hayırla, hizmet ve fedakârlığıyla andığı bir başkanımız olarak, hem bizim hem de Bobingen’deki cemiyetimiz ve cemaatimizin gönlünde müstesna bir yeri olacaktır. Geride Bobingen’de örnek bir cami ve müessese bırakmış olması onun için en büyük ahiret azığı olacaktır inşaallah. Yüce Rabbimizden kendisini cennetiyle, cemaliyle şereflendirmesini niyaz ediyorum.”

Konuşmasının ardından merhum Şenol İşçi için helallik isteyen Türkmen, daha sonra cenaze namazını kıldırdı. Kılınan namazın ardından merhum Şenol İşçi aile kabristanlığına defnedildi.

Cenaze merasimi, merhum Şenol İşçi’nin oğlu Orhan İşçi ve ailesinin taziyeleri kabul etmesiyle sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Almanya’da üç camiye çirkin saldırı

Posted by - 30. Oktober 2023 0
Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde bulunan Bochum, Castrop-Rauxel ve Recklinghausen şehirlerinde üç camiye iğrenç saldırı gerçekleşti. Saldırılarda mavi poşetler…