Avrupalı Kayserililer Birliği çocuklara umut oluyor

507 0

Avrupa Kayserililer Birliği (AKB) ve „Umudum Ol Derneği“ ortak bir basın toplantısı düzenleyerek Kayseri’de en az bin 600 çocuğa yardım edeceklerini açıkladılar.

Almanya’nın Köln kentinde açıklamalarda bulunan dernek yetkilileri düzenledikleri kampanyanın bu yılın Ekim ayına kadar devam edeceğini belirttiler. Avrupa Kayserililer Birliği (AKB) olarak Umudum Ol derneği ile ortak bir kampanya başlattıklarını belirten AKB Başkanı Habibe Korkmaz ve Genel Sekreter Mustafa Duman, bu yıl Kayseri’de yoksul bin 600 çocuğa destek olacaklarını basın mensuplarına açıkladılar. En az bin 600 çocuğa yardım etmek istediklerini, fakat bu sayının iki bin 500’e kadar da çıkabileceğini ümit ettiklerini belirttiler.

AKB Genel Sekreteri Mustafa Duman eğitim, spor, kültür ve tanıtım etkinlikleri gerçekleştireceklerini belirtti. Duman “Öncelikle, 100 çocuğumuza bağışta bulunan, ilk sponsorumuz, iş adamı ve hemşehrimiz Atalay Çağıran’a şükranlarımızı sunuyoruz. Bizleri kırmayan, çok değerli hemşehrimiz, eski DİTİB-Kültür ve Eğitim Müdürü Işık Uğurlu abimize ve çok değerli hemşehrimiz, eski UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik’e katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Toplantımıza ilgi gösteren tüm basın mensubu arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz.” dedi.

Umudum Ol derneği başkanı Öznur Yücetaş ise, ihtiyaç sahibi yetim çocuklara yardım etmek gayesiyle yola çıktıklarını ve bugüne kadar Türkiye’de sekiz ilde yardım dağıttıklarını ifade etti. Yücetaş “Kayseri’deyiz: Binlerce yavrumuz üşümesin… Bir çocuk da sen giydir” adı altında başlatılan yardım kampanyasının Ekim ayına kadar devam edeceğini ifade ederek çalışmaları hakkında kısaca şunları söyledi: “Derneğimiz 2014 yılında kuruldu. Sadece Türkiye’ye yönelik değil, Almanya’ya yönelik çalışmalarımız da var. Örneğin cezaevlerindeki, yaşlılar yurtlarındaki ve rehabilitasyon merkezlerindeki insanlarımızı ziyaret ederek dertleşiyor, isteklerini soruyoruz. Seminerler yoluyla uyuşturucu bağımlılığı konusunda gençleri ve aileleri aydınlatmaya çalışıyoruz. ‘Şefkatli Eller’ projemiz kapsamında Cuma günleri evsizlere çorba dağıtıyoruz.” dedi.

Related Post

Miniklerden anlamlı bağış

Posted by - 29. August 2021 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Lülsdorf Selimiye Camii Kur’an kursu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri harçlıkları selden zarar gören ailelere…