Genel Başkan Aşıkoğlu, iftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışmadır

330 0

DİTİB Yönetim Kurulu, Ramazan ayında halka açık olarak düzenlenen iftar sofralarına katkıda bulunan hayırseverlere teşekkür etmek amacıyla Genel Merkez’de teşekkür kahvaltısı düzenledi. Katkıda bulunan hayırseverlere, DİTİB Genel Başkanı Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu teşekkür plaketi takdim etti.

Teşekkür ve görüşlerinden istifade etmek amacıyla düzenlenen programa; Ramazan iftar sofralarına katkıda bulunan hayırsever işadamları, kurumların temsilcileri ile DİTİB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından DİTİB’in organizesinde düzenlenen iftar sofralarına maddi ve manevi destek veren işadamlarına ve kurumlara teşekkür eden Genel Başkan Prof. Dr. Nevzat Yaşar Aşıkoğlu, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan süresince sizlerin destekleri ile çok güzel iftar programları düzenledik. İftar sofralarının toplumsal dayanışmanın yaşatıldığı en güzel faaliyetlerden birisidir“ dedi.

İftar sofraları önemli ve örnek bir dayanışma olduğuna vurgu yapan Aşıkoğlu, konuşmasına şöyle devam etti: „Bayram sonrası bu güzel günde teşrifleriniz için teşekkür ediyorum. Cenabı Allah sağlık ve afiyet içerisinde nice bayramlara ulaştırsın. Güzel ve coşkulu bir ramazan iklimi geçirdik. Köln Merkez Camii’nde rahmet ve bereket dolu, birlik, beraberlik, dayanışma anlamında düşünülmüş bir organizasyonla Ramazanın ruhuna uygun bir davranış sergilediniz. Örnek bir dayanışma olduğuna inanıyorum. Her gün iftar sofralarımızda sıcak yemek ikram ettik. Ramazan ayı boyunca iftar sofralarımızda binlerce kardeşlerimizle birlikte oruçlarımızı açtık. Almanya’nın en ücra köşesinde de bu tür faaliyetler yapıldı. İftar sofralarımızda sunduğumuz katkı ile Müslüman olsun veya olmasın iftar sofralarımızı birlikte paylaştık. Bu da bir dini ve sosyal faaliyettir. Allah yaptığınız dini ve sosyal faaliyetlerinizi kabul eylesin, hayırlı ve bereketli kazançlar diliyorum.”

Ramazan ayında Merkez Camii’nde düzenlenen iftar programlarına katkı sağlayan hayırseverlere DİTİB Yönetim Kurulu adına teşekkür eden Genel Başkan Aşıkoğlu, günün anısına teşekkür plaketi ile Mealli Kur’an-ı Kerim hediye etti.

 

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Meydana ‚Cami Meydanı‘ adı verildi

Posted by - 5. Juli 2019 0
Almanya’nın Aachen şehrindeki Yunus Emre Camisi’nin bulunduğu meydana ‚Cami Meydanı‘ ismi verildi. Almanya’nın Aachen şehrindeki Yunus Emre Camisi’nin bulunduğu meydana…

Almanya sınırlarını kapatmaya başladı

Posted by - 19. Februar 2021 0
Almanya, koronavirüsün yeni varyantlarının yayılmaması amacıyla Çek Cumhuriyeti ve Avusturya’nın Tirol bölgesindeki sınırlarını kapattı. Sınırlardan kamyon şoförleri, ulaşım, sağlık ve…

Bıçak tehti ile gasp

Posted by - 26. Juni 2018 0
Almanya’nın Köln kentinde 34 yaşında ismi açıklanmayan kişi, bıçak ile tehtit edilip soyuldu. Üç kişi tarafından gerçekleştirilen sougun Pazartesi öğleden…