DİTİB Hückelhoven derneğinden sel mağdurlarına yardım eli

264 0

Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Hückelhoven kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Merkez Camii, şehirde su baskınından hasar görenlere yardım amacıyla 1000 Euro bağışta bulundu.

Köln DİTİB Eyalet Bölge Birliği aynı zamanda Hückelhoven Merkez Camii Başkanı Adem Onur, Belediye Başkanı Bernd Jansen’i makamında ziyaret ederek cemaatin katkılarıyla toplanan bağışı kendilerine takdim etti.

Belediye Başkanı Bernd Jansen, karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma adına çok anlamlı bir bağış olduğunu dile getirerek başkan Onur nezdinde DİTİB camiasına teşekkür etti. Şehrin bir parçası olduklarından dolayı mutluluğunu ifade eden Jansen, “Bu tür felaketlerin üstesinden birlik ve beraberlik içerisinde gelebiliriz. Şehrimizin parçası derneğimiz örnek bir davranış sergilemiştir“ dedi.

Cami cemaatinden toplanan bağışla aynı şehri paylaştığımız hemşehrilerimize destek olmak için kampanya başlattıklarını söyleyen Hückelhoven DİTİB Başkanı Adem Onur, “Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Hepimize geçmiş olsun. Böyle zamanlarda koşulsuz birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma içinde olmamız gerekiyor. Felaketin hemen ardından DİTİB olarak kampanya başlattık. DİTİB teşkilatı olarak her zaman mağdurların yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Bu manada elimizden ne geliyor ise destek olmaya çalışacağız“ dedi.

Bağış takdiminde Hückelhoven DİTİB yönetim kurulu üyesi Kenan Canakçı da hazır bulundu.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Almanya’da umre heyecanı başladı

Posted by - 19. Dezember 2019 0
Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2020 Yılbaşı Umre Organizasyonu‘nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı…