Almanya’nın Marl şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nin gönüllü kadınlar kolu üyeleri, selin yaralarını sarmak için lahmacun etkinliği düzenledi.
Kadın gönüllüler 1000 lahmacun yaptı, 2 bin Euro gelir elde etti
Marl DİTİB Fatih Camii’nin gönüllü kadınlar kolu üyeleri, selin yaralarını bir nebze olsun sarmak için lahmacun yapıp satışa sundu. Cuma namazının ardından lahmacun standının önünde uzun kuyruklar oluştuğu satıştan elde edilen 2 bin Euro gelir selzedelere bağışlandı.
Birlik ve dayanışma içinde olmak adına selden zarar görenlere bir nebze olsun katkı sunmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden gönüllü kadınlar kolu üyeleri, “Elde edilen gelirle selzedelere yardım olarak gönderilecek olmasından da büyük bir mutluluk duyuyoruz. Kadınların böyle dayanışma içinde olması çok güzel. Hem bize hem de hayırseverlere mutluluk verdi. Bu etkinlikle kardeşlerimizle birlik ve dayanışma içinde olduğumuzu mesajını veriyoruz.“ diye konuştu.
Farkındalık oluşturan bir bağış kampanyası düzenlediklerini ifade eden Marl DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Muhammet Çatmak, gönüllü kadınlar kolu üyelerine ve yoğun ilgi gösteren cemaate teşekkür etti.
Çatmak, “İnsanımız bir yerde hayri bir iş var ise muhakkak orada yer alıyor. Kadınlar kolu üyelerimiz örnek oluşturacak bir gayret gösterdi. Kendi elleriyle yaptıkları lahmacunlardan elde edilen gelirle bir çok kardeşimizin yarasının sarılmasına katkı sundular. Selde zarar gören kardeşlerimizin yanında olabilmek için güzel bir işe imza attılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
Çatmak, „Selde yıkılan binalarda, hayatlarını kaybeden rahmet, yaralılara da acil şifa diliyoruz. Tekrar geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Biz, sel nedeniyle mağdur olan insanların yanında olduğumuzu göstermek için birlik ve beraberlik içerisinde, güzel bir yardım kampanyası düzenledik. Başlattığımız kampanyaya verilen destek bizi fazlası ile mutlu etti. Cemaatimiz de bu kampanyaya büyük teveccüh gösterdi. Herkese çok teşekkür ediyoruz. Sel felaketinin ilk anından itibaren DİTİB ailesi yaraları sarmak için topyekün seferber oldu ve yaraları sarmaya devam ediyor“ ifadelerini kullandı.
Çatmak, etkinlik kapsamında elde edilen gelirler DİTİB tarafından kampanyaya bağışlanacağını kaydetti.
Ercüment Aydın / Köln
Related Post
Völklingen DİTİB Camii mültecilere yardım paketi gönderdi
Saarland Eyaleti Völklingen şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Selimiye Camii, ‘Bir İyilik Yap’ etkinliğine bir yenisini eklendi.…
3,1 milyon yalnız yaşıyor
Türkiye İstatistik Kurumu, verilerine göre Türkiye’de, 3 milyon 100 bin kişi yalnız yaşıyor. İstanbul’da yalnız yaşayanların sayısı ise yaklaşık 564…
Muradiye Camii’ne üçüncü kez hakaret içerikli mektup gönderildi
Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Duisburg kentinde Muradiye Camii’ne, üçüncü kez hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi. Diyanet İşleri Türk…
Almanya’da camilere yönelik saldırılar artıyor
Almanya’nın başkenti Berlin’de Mescid-i Aksa Camii’nin dış cephesine yazı yazıldı, Hamburg kentinde Muradiye Camii’ne hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup…
Alman mahkemeleri, Hessen eyaletinde İslam din dersi vermesine ilişkin DİTİB’i haklı buldu
Kassel Yüksek İdare Mahkemesi, Hessen eyaletinde İslam din dersi eğitimi verilmesine ilişkin Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ni (DİTİB) haklı buldu.…
En Çok Okunanlar
Köln DİTİB Camii’nde cemaate aşure ikram edildi
28. Juli 2023DİTİB ailesi iftar sofrasında buluştu
14. März 2024