Gladbeckli çocuklar ‘Dünya Çocuk Günü’nde doyasıya eğlendi

124 0

Almanya’nın Gladbeck kentinde düzenlenen ‘Dünya Çocuk Günü’ (Weltkindertag), renkli görüntülere sahne oldu.
Gladbeck Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Türkiye Camii Derneği’nin yanı sıra şehirde eğitim alanında faaliyet gösteren 36 sivil toplum kuruluşu katıldı.
Çocuklar ve ailelerin yoğun ilgi gösterdiği “Ben Çok Önemliyim!” temasıyla belediye meydanında düzenlenen ‘Dünya Çocuk Günü’nde, yüz boyama, palyaço, sihirbaz, langırt, müzik eşliğinde kutla ve balon oyunları, diş fırçası değiştirme kampanyası, çekilişler gibi bir çok çocuk oyunları yer aldı.
Gladbeck Belediye Başkanı Bettina Weist, etkinliğe katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu. Başkan Weist, DİTİB Türkiye Camii standını ziyaret ederek, dernek başkanı Şenol Baysan başta olmak üzere dernek yöneticilerine ve standaki gönüllü görevlilere teşekkür etti.
Gladbeck belediye başkanının özel davetlisi olarak “Dünya Çocuklar Günü’ özel programına katıldıklarını söyleyen dernek başkanı Şenol Baysan, “Etkinliğe şehrimizin bir parçası olan cami derneği olarak zevkle katkıda bulunduk. Velilermizin, cemaatimizin ve Gladbeckli hemşehrilerimize ilgi ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
Gladbeck DİTİB Türkiye Camii standında, güne özel hazırlanan içerisinde meyve, kakao, tatlıdan oluşan DİTİB logolu çanta katılımcılara hediye edildi.
Etkinliklere katılan çocuklar kadar aileleri de memnun kaldı. Keyifli bir haftasonu geçiren Gladbeckliler, Gladbeck Belediye Başkanı Bettina Weist’e teşekkürlerini iletti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post