Cami derneklerinden sağlık çalışanlarına anlamlı destek

397 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Moers Kocatepe ve Repelen cami dernekleri beldede hizmet veren iki hastanenin sağlık çalışanlarını unutmadı.

DİTİB cami dernekleri, Moers beldesinde hizmet veren St. Josef ve Bethanien Vakıf Hastanelerinde, koronavirüse karşı fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarına 1000 Euro’luk maddi yardımda bulundu.

İnsan sağlığı için hayatlarını riske atma pahasına gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışan hastane personeline moral vermek istediklerini söyleyen Moers DİTİB Kocatepe Camii Dernek Başkanı Ramis Savun, “Biz bu toplumun önemli bir parçasıyız. Moers şehrinin bir parçasıyız. Köklerimiz başka yerden gelse de aynı toplumunda yaşayan bireyleriz. Mesuliyet sahibiyiz ve teşekkürümüzü de bu mesuliyet çerçevesinde dile getiriyoruz” dedi.

Hastane personeline yönelik yapılan bağıştan duyduğu mennuniyeti dile getiren Bethanien Vakıf Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ralf Engels, bu zamana kadar böyle bir bağış yapılmadığını, duyarlı ve anlamlı yardımdan ötürü cami derneklerine teşekkür etti.

St. Josef Vakıf Hastanesi Müdürü Ralf H. Nennhaus ise “Koronavirüsten dolayı yaşanan zorlu ve sıkıntı günlerde, riskin yoğunluğundan bizler de eşimizi ve dostumuzu göremiyoruz. Bunu düşünerek bize teşekkür etmeniz taktire şayan bir harekettir. Cami derneklerine ve cemaatine teşekkür ediyoruz” ifadesini kulandı.

Yardım çekinin takdiminde; St. Josef Vakıf Hastanesi’nden Hemşire ve Hasta Bakıcı Müdürü Thomas Weyers, Başhekim Dr. Thomas Ziegenfuß, Başhekim Yardımcısı Dr. Michael Reimann ve Bettina Eichholz, Bethanien Vakıf Hastanesi Papazı Anke Prumbaum, Repelen DİTİB Camii Dernek Başkanı İsa Acar, Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği Kadınlar Kolu Üyesi Meryem Savun, Repelen DİTİB Kadınlar Kolu üyeleri Aysel Altun ve Nadire Karadaş hazır bulundu.

Kadınlar kolu üyeleri de hastane yöneticilerine birer buket çiçek takdim etti.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Mangal Döner yeni şubesini açtı

Posted by - 16. Mai 2019 0
Mangal Döner yeni şubesini Köln şehrinin Kalk semtinde açtı. Almanya Milli Takımının yanı sıra, iki sezon da Galatasaray’da forma giyen…

Messkirch DİTİB Camii ibadete açıldı

Posted by - 16. Mai 2022 0
Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletine bağlı Messkirch beldesinde inşa edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Camii, ibadete açıldı. 1990 yılında kurulan…