DİTİB başkanları “Ahde Vefa” programında buluştu

368 0

Kuzey Ren Vestfayla (KRV) Düsseldorf DİTİB Eyalet Bölge Birliği, bölgede 20 yılı aşkın başkanlık görevi yürüten cemiyet başkanlarına ahde vefa programı düzenledi.

Duisburg DİTİB Merkez Camii’nde düzenlenen programda, 2000 yılına kadar cemiyetlerde başkanlık görevi yürüten başkanlara plaket verildi.

Programa; Düsseldorf DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar ve NRW Düsseldorf DİTİB Bölge Birliği Başkanı Ersin Özcan ile bölge cemiyetlerinde görev yapan başkan ve yöneticiler katıldı.

Ahde vefa programının açılışını ev sahibi Duisburg DİTİB Merkez Camii Başkanı Yusuf Aydın yaptı. Aydın, “Bizi bugünlere taşıyan ve bugüne kadar emek sarf etmiş tüm başkanlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

NRW Düsseldorf DİTİB Bölge Birliği Başkanı Ersin Özcan da, “Sizlerin yıllar önce bir Cuma namazı kılabilme arzusu ile başlattığınız çalışmalar sayesinde, bugün 930 derneği ile Almanya’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan DİTİB camiasını kurdunuz. Çalışmaları ve misyonu ile DİTİB, Almanya’nın gözde kuruluşudur. Emeklerinize, yüreklerinize sağlık” dedi.

Düsseldorf DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Mustafa Akpınar da konuşmasında, “İlk nesil başkanlarımız bir ağacın kökleri gibidir. Onlar çok zor şartlarda bu dernekleri kurdular. İlk nesil büyüklerimizden rahmete kavuşanların mekânları cennet olsun. Allah onlara gani gani rahmet eylesin ve onlardan razı olsun” dedi.

Duisburg DİTİB Merkez Camii ilahi gurubunun söylediği ilahilerle devam programda cemiyet üyelerinden fotoğraflarla derlenen “Geçmişten bugüne bir kara tren hikayesi” sinevizyon gösterimi yapıldı.

Program, 20 yılı aşkın başkanlık görevi yürüten cemiyet başkanlarına plaket verilmesiyle sona erdi.

Ercüment Aydın / Düsseldorf

Related Post