Lüdenscheid şehir hastanesine baklavalı teşekkür

597 0

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaleti Lüdenscheid şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Sultan Ahmet Camii, koronavirüs salgınında görev yapan sağlık çalışanlarına 50 tepsi baklava ikram etti.

Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii kadınlar kolu, 310 doktor, 860 hemşire ve hasta bakıcının görev yaptığı Hellersen Şehir Hastanesine giderek, kendi elleriyle yaptıkları baklavaları çalışanlara teslim etti.

Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii dernek başkanı Göksal Üçüncü, din görevlisi Mustafa Taştekin ve kadınlar kolu başkanı Fatma Üçüncü dernek tarafından hazırlanan ikramı, hastanenin hemşire ve hasta bakıcı müdiresi Dagmar Keggenhoff’a takdim etti.

Sağlık çalışanlarına moral ve dayanışma içerisinde olduklarını göstermek adına ikramda bulunduklarını belirten Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii kadınlar kolu başkanı Fatma Üçüncü, hastane çalışanlarımızın bu zor günlerde onlarla dayanışma içinde olduğumuzu bilmeleri çok önemli. Bizler de cami olarak onlara yalnız olmadıklarını bu şekilde belirtmek istedik. Bir nebze de olsa onları mutlu edebilmek adına böyle bir uygulama yaptıklarını söyledi.

Dernek başkanı Göksal Üçüncü ise “Hastane ekibinin bu zor süreçte imkansızı mümkün kılarak, yorulma bilmeyen gece gündüz çalışmanız için topluluğumuzdan küçük bir hediye ile teşekkür ederiz. Umarım bu salgını kısa sürede birlikte yeneriz” ifadelerini kullandı.

Lüdenscheid DİTİB Sultan Ahmet Camii’nin duyarlı davranışına çok sevindiklerini belirterek Müdire Dagmar Keggenhoff, Hellersen Hastanesi’nin bütün istasyonlarındaki çalışanlarına adına kadınlar kolu başkanı Fatma Üçüncü’ye ve yöneticilere teşekkür etti. Keggenhoff, “Bu zor süreçte hastane çalışanlarını desteklemeleri ve moral vermeleri bizi çok mutlu ediyor. Harika bir kampanya ve güçlü bir dayanışma örneği. Bu bizi gerçekten çok çok iyi motive ediyor. Cami topluluğuna bizleri düşündükleri için teşekkür ediyorum“ dedi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Solingen faciası 26. yılında anıldı

Posted by - 31. Mai 2019 0
Almanya’nın Solingen kentinde beş Türk’ün hayatını kaybettiği ırkçı saldırının 26’ıncı yıldönümü dolayısıyla anma etkinlikleri düzenlendi. Neo-Nazi 4 alman genç tarafından…

Top Model of the World

Posted by - 26. Juli 2017 0
Mısır’ın El Gouna Kentinde bu yıl 24. düzenlenen Top Model of the World yarışmasına bir birinden güzel mankenler katıldı. 49…