Bekiroğlu, “Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar Çalışmak Zorundayız“

571 0

Bir dizi konferanslara katılmak üzere Almanya’ya gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Haydar Bekiroğlu, Köln DİTİB Merkez Camii’nde Cuma vaazı verdi.

Cuma vaazında Müslüman olmanın beraberinde getirdiği sorumlulukları anlattı. Yeryüzünde fitne, anarşi, zulüm ve fesat sona erinceye kadar mücadele etmenin her mü’min için bir vecibe olduğunu ifade eden Bekiroğlu, İslam ümmetinin insanlığın iyiliği için var edilen seçkin bir topluluk olmasının, onun hak ve hakikat uğruna mücadele etmesiyle anlam kazanacağını belirtti.

„Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu“ da işleyen Bekiroğlu, „Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Vekaletle kurban organizasyonu, maruz kaldıkları zulümlere rağmen kendilerine merhamet eli uzanmayan kardeşlerimize ulaşabilmemiz açısından büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple her sene olduğu gibi bu sene de kurbanlarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmayı amaçlıyoruz. Burada söz konusu olan sadece onların karınlarını doyurmak değildir. Söz konusu olan, onlara yüreklerimizin açık olduğunu haber vermektir“ dedi.

Vekaletle milletin emaneti olarak alınan kurbanların fakirlere, yetimlere, mazlumlara, mağdurlara, aç ve yoksullara ulaştırıp, oradaki insanların dualarını almanın önemine değinen Bekiroğlu, „Kurban organizasyonumuzla dünyanın 145 ülkesinde ve 436 bölgesinde gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirecek. Geçen yıl milletimizin emanet ettiği 257 bin 789 hisse kurbanı; yurt içinde ve yurt dışında mağdur, mazlum ve umudunu bu millete bağlayan kardeşlerimize bizzat gönüllü ve görevlilerimizin nezaretinde ulaştırdık. Bu yıl da milletimizin destek ve teveccühüyle geçen yılki bağış rakamlarının üzerine çıkarak daha fazla ihtiyaç sahibine Türkiye’nin iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz. Biz, insanlığa umut, iylik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. İnsanlığa iyilik taşımaya devam edeceğiz“ diye konuştu.

Kurban Bayramı’nda vekaletleri alınan kurbanlarla bir taraftan bağışçıların Allah’a yakınlık kazanmasına vasıta olmanın hazzını, diğer taraftan da bu kurbanları mazlumlara götürmenin sevincini yaşadıklarını ifade eden Bekiroğlu vaazının sonunda, şimdiden Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, tüm İslam coğrafyasına birlik ve beraberlik getirmesi diledi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Acılı aile evlatlarını arıyor

Posted by - 19. November 2019 0
Kahramanmaraş’tan Almanya’ya çalışmak için giden Kazankıran ailesi, dünyaya gelen ve 5 aylıkken ölen bebeklerinin 22 yıl sonra kendilerinin olmadığını öğrendi.…