Zorla evlendirildi 13 kişiyi öldürdü

720 0

Pakistanlı bir kadın, zorla evlendirildiği kocasına ve ailesine servis ettiği içeceğe zehir karıştırdı, 13 kişi yaşamını yitirdi.

Eylül ayında ailesi tarafından zorla evlendirilen Asiye Bibi ile sevgilisi olduğu iddia edilen kişi ve teyzesi, cinayet suçlamasıyla tutuklandı.

Asiye Bibi’nin kocasının sütüne geçtiğimiz hafta zehir karıştırdığı ancak kocasının bu sütü içememesi üzerine zehri bir lassiye (şekerli ayran) karıştırıp ona ve ailesine servis ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili basını bilgilendiren kıdemli polis memuru Üveyis Ahmed, zehirlenme sonucunda 13 kişinin öldüğünü, 14 kişinin ise hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Pakistan’ın özellikle de kırsal ve yoksul bölgelerinde zorla ve küçük yaşta evlendirmelerin yaygın olduğu ve kadınların bu duruma karşı mücadele verdiği belirtiliyor. (RÛDAW)

Related Post

Genel ev’de katliam yaptı

Posted by - 24. Dezember 2016 0
Sürekli müşterisi olduğu hayat kadınının meşgül olduğunu öğrenince ortalığı kana buladı. 5 Kişiyi tabancayla vurarak öldüren kişi pişman olmadığını söyledi.…

Patatese yüzde 35,5 zam

Posted by - 18. Dezember 2021 0
Almanya’da enflasyon artışı 30 yılın en yüksek seviyesine ulaşmış bulunuyor. Enflasyon oranı bir önceki yılın Kasım ayına göre yüzde 5,2…