Almanya’da umre heyecanı başladı

444 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) 2020 Yılbaşı Umre Organizasyonu‘nda görev yapacak kafile başkanı ve grup görevlilerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantının açılış konuşmasını DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen yaptı. Umre ibadetinin önemine yönelik bilgiler veren Türkmen, “Güzel bir organizasyonun arefesindeyiz. Hayırlı ve bir o kadar da meşakkatli yolculuğa çıkıyorsunuz. Umre ibadetini umrecilerimize yaşatmamız gerekiyor. Bu yolculuğun bilincinde her bir umrecimizin gönlünü hoş etmeye çalışacağız. Umrecilerimize bu manevi iklimi yaşatabilmek için görevlilerimizin hazırlanan kitaplandan bilgilerini tekrar tazelemeleri gerekmektedir. Uyum, koordinasyon, ekip ve paylaşım çalışması içerisinde umremizi tamamlayacağız. Allah umreyi sizlere kolaylaştırsın, umrenizi kabul eylesin” dedi.

2020 Umre Organizasyonu Koordinatörü Dr. Muharrem Kuzey ile DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Sorumlusu Selçuk Doğruer ise, umrede ziyaret edilecek yerler ve yapılması gereken ibadetler, havalimanı intikalleri hakkında bilgi aktardı.

19-24 Aralık 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin, Düsseldorf, Stuttgart, Nürnberg Münih, Hannover, Hamburg, Köln, Frankfurt havalimanlarından kutsal topraklara hareket edecek umre kafileleri, 4 Ocak 2020 tarihinde dönüş yapacakları belirtildi.

Köln DİTİB genel merkezde gerçekleştirilen toplantıya, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, 2020 Umre Organizasyonu Koordinatörü Dr. Muharrem Kuzey, DİTİB Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Ali Özdemir, kafile başkanları, grup görevlileri ve merkez görevlileri katıldı.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

DİTİB’de Mevlid Kandili coşkusu

Posted by - 28. Oktober 2020 0
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi “Mevlid Kandili” dolayısıyla Köln DİTİB Merkez Camii’nde Mevlid-i Nebi özel programı…