Leipzig’de camiye saldırı

288 0

Leipzig kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii, radikal sol grup tarafından saldırıya uğradı.

Doğu Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı Leipzig kentinde Pazartesi akşamı saat 20.10 sıralarında aşırı solculardan oluşan yaklaşık 100-150 kişilik bir grup, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Hermann-Liebmann Caddesi’ndeki Eyüp Sultan Camii’ne saldırdı.

Leipzig DİTİB Eyüp Sultan Camii dernek başkanı Ömer Mumcu’nun verdiği bilgiye göre, her yıl bu hadiselerle karşı karşıya kalındığını ifade etti. Saldırıda camiye ait dört camın kırıldığını söyleyen Mumcu, camide maddi hasar oluştuğunu belirtti. Camilerine yönelik bir çok kez saldırı düzenlendiğini söyleyen Mumcu, mabedlere yönelik yapılan saldırıların üzücü olduğunu ve bunun artık son bulması için polisten destek istediklerini ifade etti.

Related Post

Berat Kandili dualarla idrak edildi

Posted by - 17. März 2022 0
Ramazan ayının müjdecisi olarak kabul edilen Berat Kandili, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı camilerde düzenlenen özel programlarla idrak…