TDV, terörden arındırılan bölgelere yardım ulaştırdı

339 0

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Barış Pınarı Harekatıyla terörden temizlenen Rasul Ayn ve Tel Helef’de insani yardım dağıtımı gerçekleştirdi.

Suriye’de savaşın ilk günlerinden bu yana savaş mağduru ailelere yönelik yardım çalışmalarını aralıksız sürdüren Türkiye Diyanet Vakfı, kahraman Mehmetçiğimizin özverili çabaları sonucunda terörden temizlediği Barış Pınarı Harekatı bölgesinde yer alan Rasul Ayn ve Tel Helef ‘de insani yardım çalışmalarına devam ediyor.

TDV ekipleri bölgedeki ailelerin evlerini tek tek ziyaret ederek ihtiyaç tespitinde bulunuyor ve sınır ötesinde bulunan TDV Koordinasyon merkezleri vasıtasıyla Türk Halkının yardımlarını ulaştırıyor. Ekipler son olarak geçtiğimiz günlerde terör örgütü tarafından Tel Helef bölgesinde patlatılan bomba sonucu yaralanan ve mağduriyet yaşayan ailelere yardım ulaştırdı.

Barış Pınarı Harekatı bölgesinde Türkiye Diyanet Vakfı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Şanlıurfa Ceylanpınar İlçe Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Hasari Altunova, “Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak terör unsurlarından temizlenen bölgelerdeki sivil halka yönelik insani yardım çalışmalarına devam ediyoruz. Tel Helef bölgesinde geçtiğimiz günlerde teröristlerce patlatılan araçta hayatını kaybeden 20 sivilin ailelerini ve yaralanan 70 kişiyi evlerinde ziyaret ederek yardım ulaştırdık ve ihtiyaç tespiti yaptık” dedi.

“Terörden zarar gören camiler onarılacak”

Türkiye Diyanet Vakfı, Barış Pınarı Harekatıyla terörden temizlenen bölgelerde ihtiyaç sahiplerine yönelik insani yardım çalışmalarının yanı sıra bölgenin maddi ve manevi olarak kalkınması içinde çalışmalar gerçekleştiriyor. Bölge içerisinde yer alan yerleşim alanlarında teröristlerce zarar verilen camilerin onarımı için hasar tespitinde bulunarak, bölgenin manevi kalkınmasını sağlamak için sahih din hizmeti götürecek personel yetiştirilmesi konularında da çalışma yapıyor.

Related Post