Türklerin oturduğu evin duvarına çarpı işareti çizildiği ortaya çıktı

375 0

Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaleti‘ne bağlı Offenburg şehrinde yaşayan Türk vatandaşların oturduğu evin bahçe duvarına kırmızı boya ile çarpı işareti çizildiği ortaya çıktı.

21 Aralık 2019 tarihinde meydana gelen olayla ilgili Offenburg şehrinde yaşayan 6 Türk ailesinin evinin bahçe duvarına kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çarpı işareti çizildi.

Sabah eken saatlerde evine çarpı işareti çizilen vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen polis ekipleri inceleme başlattı.

Alınan bilgiye göre evine çarpı işareti çizilen 6 vatandaşın Offenburg DİTİB Merkez Camii cemaati olduğu, birisi başkan olmak üzere üçünün de dernek yönetiminde görevli olduğu öğrenildi.

Offenburg DİTİB Merkez Camii Dernek Başkanı Ali Yıldırım yaptığı açıklamada, “Sabah saatlerinde evde çıkarken bahçe duvarımda çarpı işareti gördüm. Pek ciddiye almadım. Yönetimde bir arkadaş arayıp kendi kapısının da kırmızı boya ile çarpı işareti çizildiğini söyleyince tedirgin oldum ve polisi aradık. Polis olay yerine gelerek inceleme başlattı“ dedi.

Related Post