„Evim Türkiye Fuarı“ Almanya’nın Düsseldorf şehrinde başladı

347 0

Yurt dışında yaşayan Türklerle Türk gayrimenkul firmalarını buluşturan „Evim Türkiye Fuarı“, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde başladı.

Yurt dışında yaşayan Türklerle Türk gayrimenkul firmalarını buluşturan „Evim Türkiye Fuarı“ Düsseldorf’da başladı. Fuara Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ın yanı sıra, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, aralarında sanat ve spor dünyasından ünlülerin de olduğu çok sayıda kişi katıldı. Fuarın açılışı öncesi düzenlenen toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank, „Evim Türkiye Fuarı, Türkiye’nin yatırım için güvenli ve değerli bir pazar olduğunun da açık bir göstergesi“ dedi. Varank, „Başta istihdam olmak üzere inşaat sektörünün tüm alanlarında ülkemiz için üreten, gecesini gündüzünü hem kazanmak hem de ülkesine kazandırmak için birbirine katan yatırımcılarımız var“ diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ve beraberindekiler daha sonra fuarın açılışını yaparak stantları gezdiler. Fuara katılan ziyaretçiler projelerin broşürlerini ve maketlerini inceleme fırsatı bulurken, farklı gelir grubuna hitap eden projeler hakkında bilgi aldılar.

6 bin metrekarelik alanda 3 gün sürecek olan fuara 72 firma katılıyor. Gayrimenkul firmaları, bankalar ve değerleme uzmanlarının yer aldığı fuarı Avrupa’nın birçok şehrinden gurbetçilerin ziyaret etmesi bekleniyor.

Related Post

DİTİB’de Kadir Gecesi coşkusu

Posted by - 1. Juni 2019 0
Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı, sema kapılarının açıldığı, dua ve tövbelerin kabul edildiği, „bin aydan hayırlı“ olarak kabul edilen Kadir Gecesi…