Trabzonlu Kavanoz ve Aksoy ailelerinin mutlu günü

1098 0

Schwelm – Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin kurucu üyesi ve ünlü sünnetçi Mehmet Aksoy’un yeğeni Alparslan dünya evine girdi.
Almanya’nın Neuenrade şehrinde yaşayan Akçaabatlı Reyhan-Ali Kavanoz ailesinin kızı Şebnem ile Hattingen şehrinde yaşayan Köprübaşılı Hediye-Zeki Aksoy ailesinin oğlu Alparslan, 2 Şubat 2019 Cumartesi günü Schwelm Eventhalle’de düzenlenen görkemli düğünle hayatlarını birleştirdiler.


Şebnem ve Alparslan alkışlar eşliğinde salona gelişi sırasında konfetilerin ardı ardına atılması ile ilk danslarını yapan çiftin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.
Yoğun katılımın olduğu muhteşem düğünde gelin ve damadın anne-babaları gelen konukları kapıda karşılayarak ev sahipliği görevlerini en güzel şekilde yaptı. Damadın amcası ünlü sünnetçi Mehmet Aksoy, masaları gezerek konuklara hoşgeldiniz dedi.
Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği muhteşem düğünde gelin ve damat Trabzonlu olunca kemençe ve horon düğünün vazgeçilmezi oldu. Oluşturulan uzun halkalar birlikte bol bol horon oynadı. Düğün pastasını birlikte kesen Şebnem ve Alparslan ilk dilimleri birbirlerine ikram etti. Geç saatlere kadar devam eden düğünde yeni çifte mutlu saatler yaşatıldı.


Çiftin yakınları ve akrabaları tarafından çeşitli hediyelerin takıldığı düğünde, Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği „Köprübaşılı Trabzonspor“ atkı hediyesi davetliler tarafından ayakta alkışlandı.
Köprübaşılıların ve Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin yönetim kurulu ve üyelerinin hazır bulunduğu düğünde gelin ve damadın anne-babaları, mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm konuklara teşekkür etti.
Ercüment Aydın / Schwelm

Related Post

1 KAN Düğün Organizasyonu

Posted by - 26. Dezember 2016 0
1 KAN Düğün Organizasyon sizlere her türlü karmaşadan uzak, profesyonel kadrosuyla güvenilir bir ortamda, katılımcıları hayran bırakacak düğün organizasyon fikirleri…

Almanya’da Türkçe korona uygulaması

Posted by - 30. Juli 2020 0
Almanya’da hükümet tarafından yeni tip koronavirüs (covid-19) enfeksiyon zincirinin takip edilmesi için geliştirilen cep telefonu uygulamasının Türkçe versiyonu bugün kullanıma…

„Kristal Gece“nin 81. yıl dönümü

Posted by - 11. November 2019 0
Almanya’da 8-9 Kasım 1938’de Yahudilere yönelik saldırıların kurbanları anıldı. Almanya’da 1938 yılında 8 Kasım’da „Kristal Gece“ olarak anılan Yahudilere yönelik…