Genel Başkan Türkmen, DİTİB personeli ile bayramlaştı

365 0

Köln – Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkez ve Sosyal Dayanışma Merkezi (ZSU) personeli, Kurban Bayramı‘nın üçüncü günü gerçekleştirilen geleneksel bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

DİTİB Sergi Salonu‘nda düzenlenen programa; DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, yönetim kurulu üyeleri, genel merkez çalışanları ve sosyal dayanışma merkezi personeli katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, bayramların sevgi, saygı ve kardeşlik bağlarını güçlendiren birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleri olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Türkmen, konuşmasında DİTİB’in Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte yürüttüğü “Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” hakkında şunları söyledi: “Vekâletle Kurban Kesim Programı‘na bu yıl ‘Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş’ mottosuyla başladık ve hamdolsun bu yıl 150 ülke ve 500’e yakın farklı bölgede hayırseverlerin ve hissedarların emanetlerini, dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimize ulaştırdık. Bizlere bu hayır yolculuğunda eşlik eden, desteklerini esirgemeyen kardeşlerimize teşekkür ediyor, kurbanlarının Hak katında makbul olmasını niyaz ediyorum.”

Bayramların sevinçlerin paylaşıldığı tüm Müslümanların ortak günü olduğunu vurgulayarak sözlerine devam eden Türkmen, “Kurban Bayramı‘nın yaşadığımız topluma, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur, mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, Kurban Bayramınızı tebrik ediyor ve kutluyorum“ diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından program, DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen ve yönetim kurulu üyelerinin personel ile bayramlaşmasıyla sona erdi.

Ercüment Aydın / Köln

Related Post

Sancak ailesinin mutlu günü

Posted by - 29. Juni 2019 0
Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin kurucu üyesi Ali Osman Sancak’ın oğlu Anıl, Niğdeli Karaca ailesinin kızı Fatma ile dünya evine girdi.…

Dilara ve Samet dünya evine girdi

Posted by - 27. Januar 2019 0
Dortmund – Avrupa Trabzon Köprübaşılılar Derneği’nin kurucu ve yönetim kurulu üyesi Ali İmamoğlu’nun kızı Dilara, dünya evine girdi. Trabzon-Köbrübaşılı Zeynep…