Terör zanlısı Anis Amri polis ile çatıştı

423 0

Berlin terör saldırısını yaptığı idda edilen ve olay mahalinde kimliği, parmak izleri bulunan Anis Amri İtalya’nın Milan kentinde ölü olarak ele geçirildi. İtalyan polisi ile girdiği çatışma sonucu 36 yaşındaki bir polisi de yaralayan Amri, polis tarafından etkisiz hale getirildi.

24 yaşındaki Turnuslu Anis Amri terör saldırısını gerçekleştirdikten sonra önce Fransa daha sonra İtalya’ya demiryolu ile gittiği idda ediliyor.

Saat 03.30 civarında İtalyanın Milan kenti sınırları içerisinde bulunan Sesto San Giovanni tren istasyonuna gelen Amri, polislerle karşılaştı ve çatışmaya girdi. Zanlının ölü ele geçirildiğini söyleyen İtalya içişleri bakanı Minniti, vurulan polisin hayati tehlikesi bulunmadığını belirtti.

Related Post

Caminin duvarına haç işareti çizildi

Posted by - 18. Dezember 2020 0
Almanya’nın Baden-Württemberg eyaleti Sontheim beldesinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Fatih Camii’nin duvarına haç işareti çizildi ve tabelası…

Camiye saldırı

Posted by - 31. Januar 2017 0
Kanada’da Quebec eyaletinin başkenti Quebec City’de aynı zamanda cami olarak kullanılan İslam Kültür Merkezi, namaz sırasında silahlı kişilerin saldırısına uğradı.…