“Hayalimdeki Camii” Resim Yarışması sonuçlandı

363 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Köln Bölge Veliler Birliği tarafından ilki düzenlenen “Hayalimdeki Camii” konulu resim yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
Köln DİTİB Bölge Veliler Birliği’nce 50 cami derneğinde eğitim gören öğrenciler arasında düzenlenen “Hayalimdeki Camii” konulu resim yarışmasının Köln finali yapıldı.
Yarışma ile ilgili değerlendirmede bulunan Köln DİTİB Bölge Veliler Birliği Başkanı Kader Durmuş, “Üç aylar münasebetiyle farkındalık oluşturmak, Ramazan ayı ve cami konularında çocuklarımızı bilinçlendirmek amacıyla cami dernekleri arasında ‘Hayalimdeki Camii’ konulu resim yarışması düzenledik. Pandemi sebebiyle de çocuklarımız evlerinden hayal gücünü ve kabiliyetlerini kağıda döktüler. Yarışmaya bölge birliğine bağlı 50 cami derneğimizden üç farklı yaş gurubu öğrencileri, önce kendi camilerinde dereceye girdiler, ardından Köln finaline katıldılar. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize, ayrıca teşvik eden dernek yöneticilerimize ve din görevlilerimize teşekkür ediyorum.
“Hayalimdeki Camii” konulu resim yarışmasının Köln finalinde; 7-9 yaş grubunda Mihrimah Uzeirovski (Wesseling DİTİB Mimar Sinan Camii), 10-12 yaş grubunda Yusuf Çetinkaya (Hürth DİTİB Camii) ve 13-15 yaş grubunda ise Melişah Uzeirovski (Wesseling DİTİB Mimar Sinan Camii) birinciliği elde etti.
Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödülleri ve başarı belgeleri takdim edildi.
Ercüment Aydın / Köln

Related Post

La La Land 5 dalda ödül kazandı

Posted by - 23. Februar 2017 0
İngiltere’nin Oscar’ı olarak bilinen British Academy film ödülleri (BAFTA), Londra’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Hollywood müzikallerine atıfta bulunan, yılın en…

Aile Arasında

Posted by - 19. Dezember 2017 0
Aile Arasında Filmin senaristi ve oyuncularından Gülse Birsel ile başrol oyuncuları Engin Günaydın, Demet Evgar ve Erdal Özyağcılar, filmi Kşln…