DİTİB’den “Cami ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışması

506 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), kültür, sanat ve sosyal alanda yaptığı projelerine düzenlediği fotoğraf yarışması ile bir yenisini daha ekledi.

DİTİB, “Cami ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor.

Düzenlenecek fotoğraf yarışması hakkında bilgi veren proje koordinatörü Ömer Karabıyık, “ilki gerçekleştirilen “Cami ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışmasında, mimarisinden manevi hayata fotoğraflarla yeni bir bakış katmayı hedefliyoruz. Yarışma iki kategoride gerçekleşecek. Ayrıca her iki kategoride dereceye girenler de ödüllendirecek.” dedi.

“Cami ve Çocuk” konulu fotoğraf yarışması 17 Ocak 2020 başlayıp, 17 Mart 2020 tarihinde sona ereceğini belirten Karabıyık, yarışmanın 6-11 ile 12-16 yaşları arasında iki kategoride yapılacağını söyledi.

Karabıyık, farkındalığın artırılmasına yönelik düzenlenen yarışma ile ilgili tüm gelişmelerin ve ayrıntıların www.ditib.de web sayfasında yayınlanacağını ve ayrıca yarışmacılara e-posta yolu ile bilgilendirme yapılacağını kaydetti.

YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI
1. Yarışmaya seçici kurul, yarışma düzenleme kurulu üyeleri ve birinci derece yakınları dışında profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katılabilir ve katılım ücretsizdir.
2. Yarışma renkli sayısal (dijital) ortamda olup, baskılar kabul edilmeyecektir.
3. Yarışmaya gönderilecek fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajıyla oluşturulan fotoğraflar, photoshop gibi fotoğraf düzenleme programlarıyla başkalaştırılmış fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı fotoğraflar yarışmaya kabul edilmez.
4. Yarışmaya katılacak fotoğrafların herhangi bir yarışmada derece (ödül ve sergileme) almamış olması gerekmektedir. Bu yarışmadan önce veya bu yarışmayla eş zamanda, anılan fotoğrafın diğer bir yarışmada derece almış olduğunun ortaya çıkması durumunda, anılan ödül iptal edilir ve verilmişse, ödül sahibinin ödülü iade etmesi gerekir. Bu iptal durumu, diğer ödül almış ve/veya alamamış yarışmacılara talep hakkı doğurmaz. Yarışma için eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu ve üçüncü şahısların herhangi bir telif hakkı bulunmadığını beyan ve taahhüt etmiş sayılır.
5. Yarışmaya son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
6. Yarışmaya fotoğraf göndererek katılan tüm eser sahipleri, yukarıda belirtilen yarışma koşullarına uymayı kabul etmiş sayılır. Bu koşullara uymayan katılımcıların eserleri değerlendirmeye alınmayacaktır.
7. Çektiğiniz fotoğrafları camivecocuk@zsu.eu e-posta adresine adınızı, soyadınızı, kategorinizi ve katıldığınız camiyi yazarak göndermeniz gerekmektedir.

KULLANIM HAKLARI
Dereceye girmiş eserler, DİTİB tarafından satın alınmış gibi işlem görüp telif hakkına sahip olur. DİTİB ödül almış ya da sergilenmeye değer bulunan eserleri, etkinliklerinde ve eğitim faaliyetlerinde afiş, katalog, broşür vb. her türlü tanıtım malzemelerinde, dijital ve sosyal medya kullanımlarında işleme, çoğaltma, yayma, temsil, işaret, ses veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim hakkının yanı sıra sergilemek ve devretmek üzere herhangi bir bedel ödemeksizin sahip olacaktır.

GÖNDERME KOŞULLARI
Yarışmaya çekilen fotoğraflar camivecocuk@zsu.eu adresine gönderilecektir. Yarışmacının ad, soyadı, kategori ve katıldığını cami yazan bilgileri bulunmak zorundadır. Başvuru ile birlikte katılım şartları kabul edilmiş sayılır.

KATEGORİ ve ÖDÜL
6-11 Yaş arası (1. Kategori)
12-16 Yaş arası (2. Kategori)
Seçilen fotoğraflardan iki ayrı kategoride ilk üçe girenlere ödül verilecektir. Yarışma sonuçları DİTİB (www.ditib.de) web sitesinde ilan edilecek; dereceye girenlere e-posta yoluyla bildirilecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ
17 Ocak 2020 Başlangıç
17 Mart 2020 Bitiş


Ercüment Aydın / Köln

Related Post