Koronavirüs salgını nedeniyle genel kurul elektronik ortamda yapıldı

413 0

Koronavirüs salgını nedeniyle Almanya genelinde 16 Aralık’tan itibaren başlatılan tam kapanma süreci, sosyal mesafe ve maske uygulamaları ile pek çok alanda faaliyetlere ara verilmesine yol açtı.

Pandemi sebebiyle Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Gençlik Birliği olağan genel kurul toplantısı video konferans yöntemiyle gerçekleşti.

Elektronik ortamda gerçekleşen eyalet gençlik birliğinin olağan genel kurul toplantısına; Rheinland-Pfalz DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Celil Mahir Dindar, Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız, DİTİB Genel Merkez Gençlik Koordinatörü Eyüp Kaylon ve eyalet birliği yönetim kurulu üyeleri ile eyalet birliği üyesi cami derneklerinin gençlik kolu başkan ve yöneticileri katıldı.

Genel kurul gündeminde ortak sorun koronavirüs pandemisinin yanı sıra delege tesbiti, divan heyeti seçimi, faaliyet ve mali raporların okunması, yönetim kurulunun ibrası ve yeni yönetim kurulunun seçimi, dilek ve temenniler yer aldı.

Gençlerin enerjisi ve dinamizmi güç kaynağımızdır

Genel kurul Rheinland-Pfalz DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Celil Mahir Dindar’ın selamlama ve açılış konuşması ile başladı. Dindar, “Gençlerin enerjisi, dinamizmi, heyecanı ve umutları bizim en büyük güç kaynağımızdır” dedi ve genel kurulun hayırlara vesile olmasını dileğinde bulundu.

Geleceği gençler inşa edecek

Mevcut yönetime ve yeni seçilecek yeni yönetim kuruluna teşekkür ve başarı dileğinde bulunan Rheinland-Pfalz Eyalet Birliği Başkanı Yılmaz Yıldız da, geleceğimizi inşa ederken, en önemli gücün donanımlı yetişmiş gençler olduğunu dile getirdi. Yılmaz, “Gençlik çalışmalarında her türlü maddi ve manevi fedakarlıktan kaçınmayacağız, destekleyeceğiz” dedi.

DİTİB Genel Merkez Gençlik Koordinatörü Eyüp Kaylon’un divan başkanlığında elektronik ortamda gerçekleşen genel kurulda, mevcut eyalet gençlik birliği başkanı Murat Uzunhasanoğlu yapılan faaliyetlerden bahsetti ve muhabese raporunu okudu.  Uzunhasanoğlu, yeni seçilecek  yönetim kuruluna başarılar diledi.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen olağan genel kurul toplantısı sonunda, Rheinland-Pfalz DİTİB Eyalet Gençlik Birliği yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Hatice Şahin (Başkan), Faruk Sayiner ve Mesut Kaçmaz (Başkan Yardımcısı), Hande Yaylı (Sekreter ), Esra Karasu (Muhasib), Olcay Cobansoy (Eğitim Sorumlusu) ve yönetim kurulu üyeliğine de Osman Yanık, Ayşenay Yıldız, Ceyda Özbek, Bilal Gümüş ve Melike Esen.

Ercüment Aydın

Related Post

KÖLN KONSOLOSU BİLGİLENDİRDİ

Posted by - 13. November 2018 0
İSKENDER GÜNGÖR Türkiye Cumhuriyeti dış temsilcilikleri vatandaşları bulundukları ülkelerde  bilgilendiriyor. Yurtdışında yaşayan vatandaşların vatandaşlık emeklilik,evlilik askerlik gibi konularda çıkan yeni…