DİTİB’den Ukrayna’ya ramazan yardımı

445 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), Ramazan ayı dolayısıyla Ukrayna’nın başkenti Kiev’de ihtiyaç sahibi ailelere ramazan paketi ulaştırdı.

Kuzey Bavyera DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay ve Eyalet Birliği Başkanı Birliği Başkanı Hasan Aslan, Almanya’daki hayırseverlerlerin zekat ve fitre bağışlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere Ukrayna’ya gitti.

1000 aileye gıda paketi dağıtıldı

Ukrayna Kırım Tatarları Dini İdaresi Müftüsü Haydar Rüstemov, Türkiye Diyanet Vakfı Koordinatörü İsa Yaykın’ın da katıldığı dağıtım organizasyonu çerçevesinde, iki gün boyunca Kiev ve çevresindeki 6 ayrı şehirde yaşayan 1000 ihtiyaç sahibi aileye gıda paketi dağıtıldı.

Zimem geleneği sürdürüldü

Kuzey Bavyera Eyaleti DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay ve Eyalet Birliği Başkanı Birliği Başkanı Hasan Aslan, DİTİB’in Ramazan ayı boyunca yürüttüğü yardım faaliyetleri kapsamında Kiev’de yaklaşık 100 kişinin bakkal veresiye defterini da satın alarak borçlarını ödedi.

İftar yemeği verildi, eğitime katkı yapıldı

Ayrıca Kırım Müftülüğü tarafından kurulan ve DİTİB heyetinin de iştirak ettiği iyilik sofrasında yaklaşık 200 Müslüman orucunu açtı.

Kırım Müftülüğü’ne bağlı eğitim kurumlarında öğrenimlerine devam eden yetim çocukların bir yıllık eğitim masraflarını üstlenen Kuzey Bavyera DİTİB Eyalet Birliği, Ramazan ayı münasebetiyle yetim öğrencilere ve ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardımda bulundu.

Bağışlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

DİTİB teşkilatının yardım faaliyetlerinin Ramazan ayı boyunca dünyanın 30 farklı ülkesinde devam ettiğini belirten Kuzey Bavyera Eyaleti DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Fuat Gökçebay ve Eyalet Birliği Başkanı Birliği Başkanı Hasan Aslan, organizasyonla ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle ifade ettiler: “Almanya’daki kardeşlerimizin zekat ve fitre bağışlarını buradaki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. DİTİB’e teslim edilmiş her emanet büyük bir titizlikle gerçek sahiplerine ulaştırılıyor. Bu yardımları yapan ve vesile olan herkesten Allah razı olsun. Bu vesileyle, emanetlerini teşkilatımıza teslim eden cemaatimize ve hayırsever insanlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Ercüment Aydın

Related Post

Dortmund’da Trabzon Meydanı

Posted by - 13. Mai 2019 0
Almanya’nın Dortmund kentindeki bir alana „Trabzon Meydanı“ ismi verildi. Trabzon Meydanı’nın açılış törenine Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ve…