DİTİB, Kilis’te ihtiyaç sahibi yetim ve yoksul 600 aileye ramazan paketi dağıttı

338 0

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB), mülteci ailelere destek olmak amacıyla Suriye’nin sıfır noktası Kilis’e yardım elini uzattı.
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, Köln DİTİB Dini Danışma Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Kuzey, Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Saral, Eyalet Bölge Birliği Başkanı Adem Onur’dan oluşan heyet, yardımları bölgeye ulaştırmak üzere Kilis’e gitti.
DİTİB Genel Başkanı Kazım Türkmen, beraberindeki Köln DİTİB Bölge Birliği heyetiyle birlikte Kilis’te yaşayan, ihtiyaç sahibi yetim ve yoksul aileleri ziyaret ederek, 600 aileye Ramazan yardım paketi dağıttı. Ayrıca Suriye’den Kilis’e tedavi için gelen ailelerin kaldığı evleri ziyaret etti.

DİTİB heyeti ayrıca, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) ait Suriye’li sığınmacıların sıcak yemek ihtiyacını karşılayan mutfak, fırın ve dağıtım merkezini ziyaret ederek, burada incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.
Türkmen, DİTİB’in ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır’ hadisinde ifade edildiği üzere, dünyanın her bir köşesinde bütün insanlığın hizmetinde çalışan bir iyilik hareketi olduğunu ifade etti.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) olarak mülteci ailelere destek olmak amacıyla Kilis’e geldiklerini söyleyen Genel Başkan Kazım Türkmen şu açıklamada bulundu:
“Suriye’nin sıfır noktasında mülteci kardeşlerimiz için Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan yemekhaneyi ziyaret ettik. Bu yemekhaneden günlük 15 binin üzerinde ihtiyaç sahibinin istifade ettiğini yerinde müşahede ettik. Pişirilen yemekler sınıra yakın bölgedeki kamplarda yaşayan kardeşlerimize ulaştırılıyor. Almanya’daki hayırsever kardeşlerimizin yardımlarıyla yemekhanenin 6 aylık ihtiyacını karşılayacağız. DİTİB hayırsever cemaatimizin iyilik elidir. Hayırsever kardeşlerimizin fitre ve zekât emanetlerini dünyanın dört bir tarafındaki mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaştırmak üzere bugüne kadar gayret ettik, bundan sonra da gayret edeceğiz. Rabbim iyilik yolundaki bu çabalarımızı ve hayırlarımızı kabul eylesin.”
Ercüment Aydın / Köln

Related Post